Zapraszamy 3 października o g. 20.00 na wieczór pełny muzyki i tańca „Hawraman”! W Scenie Kotłownia wystąpią SOLIŚCI PROJEKTU WORLD ORCHESTRA / GRZECH PIOTROWSKI w Kotłowni w praskim Koneserze w Warszawie!
Muzyka Kurdystanu ma wielkie możliwości i potencjał, z których części nadal są nieznane zagranicznej publiczności, zwłaszcza muzyka regionu Hawraman. Muzycy i śpiewacy tych regionów przypominają odbiorcom o swojej historii i kulturze trwającej tysiące lat poprzez swoją sztukę. Jednym z najlepszych śpiewaków jest Adel Naderi, wybitny i utalentowany artysta w tych regionach. W tym projekcie dźwięki brzmią jak muzyka światowa oparta na kurdyjskiej muzyce górskiej (obszar Hawraman).
SKŁAD:
Adel Naderi – vocal
Michał Salamon – piano
Dariush Rasouli – Ney
Foad Pishva – Setar
Arad Emmagholi – daf
Apsara Afsanesara – dance
Posłuchaj!
https://www.youtube.com/watch?v=Q0929p3GHak
PLAN WIECZORU:
godz. 18:30 Otwarcie Lokalu
godz. 20.00 Koncert
MIEJSCE: ul. Pl. Konesera 1, Warszawa
BILETY: 80zł (pierwsza pula 50 sztuk), 100zł (druga pula), 120zł (w dniu koncertu w klubie)
Bilety: Hawraman” feat. Adel Naderi (vocal bilety dostępne na eventim.pl
O ARTYSTACH:
Adel Naderi – urodzony w 1971r. W Mariwanie na terenie Kurdystanu. Wokalista, kompozytor, poeta. Że względu na wyjątkowo piękny głos, już od dzieciństwa zaczął uczyć się śpiewu i występować na licznych wydarzeniach. Brał udział w nagraniach licznych albumów i utworów muzycznych, współpracował z najlepszymi kompozytorami i występował w wielu krajach. Adel Naderi obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i technicznych kurdyjskich wokalistów. W swojej pracy dokłada starań by przywracać do życia stare pieśni a dzięki temu że pochodzi z okolicy Houramanu, ma ogromną wiedzę na temat muzyki i kultury tego regionu. Obecnie mieszka w mieście Sanandadż.
Foad Pishva – urodzony w roku 1986 w mieście Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Jest muzykiem (gra na lutni Setar), kompozytorem, aranżatorem i wokalistą. Studiował muzykę na Akademii Kultury i Sztuki w Teheranie, gdzie uczył się gry na wielu instrumentach (Setar, Bamtar, Tombak, Dajere oraz pianino i gitara basowa) Bada tradycyjną muzykę Kurdyjską. Jest również dyrektorem artystycznym grupy „Baran”; – jednego z najstarszych i najbardziej znanych zespołów muzycznych Iranu, który zdobył wiele nagród na festiwalach w Iranie. Wydał dwa albumy (Jek i Do) i ponad 30 singli. Koncertował wielokrotnie w Iranie i za granicą, współpracował z wieloma zespołami i artystami.
Michał Salamon – Od ukończenia Akademii Muzycznej Michał Salamon uczestniczył w niespełna tysiącu koncertów na scenach Polski i Europy występując z zespołami FOURS Collectice oraz Quindependance a także m.in. z Grzechem Piotrowskim, World Orchestra, Bartozzim Wojciechowskim, kwintetem Staszka Słowińskiego oraz artystami ze świata muzyki rozrywkowej, takimi jak Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Marysia Sadowska, Mateusz Ziółko, Damian Ukeje, Filharmonia Futura i orkiestrą Vieniawa. Pianista brał także udział w licznych festiwalach jazzowych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwal Kolory Polski, YMCA Europe Festival (Czechy), Polska Jazz (Węgry), Nisville Jazz Festival (Serbia). W kwietniu 2017 r. Michał Salamon wraz z zespołem FOURS Collective zagrał koncert przed Gregorym Porterem, a w lipcu, z Quindependence, przed Kamasim Waschingtonem. Nagrody: 2014 r. – FOURS Collective – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce (Treezz) – Instytut Muzyki i Tańca, 2015 r. – Quindependence – Jazz Juniors – II miejsce, 2016 r. – Quindependence – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce (Circumstances) – Instytut Muzyki i Tańca
Dariush Rasouli – pochodzi z Iranu (okolice Gorganu) Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej instrument perkusyjny). Na neju gra od 1991 roku, a po ukończeniu studiów muzycznych naukę gry na tym instrumencie kontynuował u Mohammada Ali Kijanineżada i Hasana Kasai. Tradycyjną muzykę irańską poznawał u Madżida Kijani. Wiele koncertował w Iranie, uczył też gry na neju w szkołach muzycznych w Teheranie i Gorganie. W Polsce mieszka od 2004 roku. Występował wspólnie m.in. z orkiestrą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Filharmonią Łódzką, Katowicką, Kaliską, Słupską, Gorzowską, Filharmonią Sinfonia Baltica, Beethoven Orchestra Kraków, a także litewską Filharmonią Wileńską. Koncertował z uznanymi artystami światowego formatu, takimi jak Alireza Javaheri, Bahman Rajabi, Bahram Sarang, Hooshang Farahani czy Maria Pomianowska. Stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków. Poza Polską i Iranem wielokrotnie koncertował w, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz w Japonii. Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak SHOLIZ (bakhtiyari music) CHOPIN NA 5 KONTYNENTACH, SIEDEM PIEŚNI MARII – kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orcherstra wraz z Kayah.
Arad Emamgholi- urodził się w 1983 r. w mieście Sanandadż w Iranie. Już we wczesnym dzieciństwie – dzięki swojemu ojcu, który jest derwiszem – zapoznał się z instrumentem daf, a w wieku pięciu lat tak dobrze na nim grał, że wraz z ojcem i jego braćmi dwa razy w tygodniu chodził do Chaneghahu (miejsca spotkań
derwiszów) Ze względu na trudną sytuację i brak perspektyw w Sanandadżu, zmuszony był przeprowadzić się do Teheranu. Zaczynał tam w bardzo ciężkich warunkach finansowych, ale powoli poznawał różnych kompozytorów i instrumentalistów, kontynuując swoją pracę. Ze względu swoje zainteresowanie
kinematografią podjął studia w tym kierunku i stworzył kilka krótkich filmów dokumentalnych, ale muzyka i instrument daf pozostały jego największą miłością, i z tego powodu muzyka stała się jego głównym zawodem. Zagrał wiele koncertów w Iranie i poza jego granicami, współpracując z największymi kompozytorami, instrumentalistami i wokalistami Iranu. W Teheranie nagrał swój pierwszy album solowy.
Apsara Afsanesara – zajmuje się tańcem od 2005 roku. Specjalizuje się, jako pierwsza w Polsce profesjonalna tancerka, w tańcach Iranu, Afganistanu , Azji Centralnej i Kaukazu. Poszukuje własnych środków ekspresji poprzez łączenie poznanych technik tańca, znajdując inspirację w muzyce, poezji i filmie. Uwielbia tworzyć choreografie, szczególnie fuzyjne – poszukując powiązań między różnymi technikami tańca. Za swoją misję uważa promowanie kultur poprzez taniec i edukację, oraz pokazywanie tańca w jego autentycznej formie. Interesuje się etnografią i antropologią tańca.
Patronat medialny: Jazz Forum, JazzPress, New Talents Generation, Portal Ale Muzyka, PSJ – Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, RadioJazz.FM
Organizacja i produkcja:
Gniewomir Tomczyk – tel. 784-691-601
World Orchestra / Grzech Piotrowski
Scena Kotłownia / Muzeum Poskiej Wódki
Zapraszamy 5 października o g. 20.00 na koncert projektu „Perpetus” w ramach Kameralnych Spotkań Solistów World Orchestra / Grzech Piotrowski” w Scenie Kotłownia w praskim Koneserze w Warszawie!
SKŁAD:
Amalina Umeda – skrzypce
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela
Jan Smoczyński – piano
Wojtek Pulcyn – kontrabas
Gniewomir Tomczyk – perkusja
Posłuchaj!
https://www.youtube.com/watch?v=H19yv-y40lY
PLAN WIECZORU:
godz. 18:30 Otwarcie Lokalu
godz. 20.00 Koncert
MIEJSCE: ul. Pl. Konesera 1, Warszawa
BILETY: 80zł (pierwsza pula 50 sztuk), 100zł (druga pula), 120zł (w dniu koncertu w klubie)
Bil;ety: Grzech Piotrowski Band w WARSZAWA – bilety na eventim.pl
O ARTYSTACH:
AMALIA UMEDA – Improwizująca skrzypaczka, kompozytorka, liderka Amalia Umeda Quartet. Amalia Umeda zaczęła grać na skrzypcach w wieku 7 lat, lecz pełną integrację z tym instrumentem odczuła dopiero wiele lat później, gdy zaczęła świadomie i samodzielnie wytyczać ścieżkę, którą chce podążać, pisać własną muzykę i podejmować ryzyko podczas improwizacji – te działania uważa za kluczowe elementy pozwalające na rozwój i poszerzanie horyzontów w muzyce. W muzyce ceni sobie przede wszystkim możliwość operowania przestrzenią, odzwierciedlania różnorakich stanów emocjonalnych, budowania napięć i ilustracyjnego obrazowania tego, co niekoniecznie da się opisać słowami. W kwietniu 2022 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu kwartetu Amalii Umedy – Nowoświt. Jego współproducentem jest Polskie Radio Program 2. Amalia Umeda Quartet współtworzą Franciszek Raczkowski (fortepian), Michał Szeligowski (perkusja) i Michał Aftyka (kontrabas). Zespół został zakwalifikowany do programu Footprints Europe 2021, dzięki czemu w sierpniu 2022 zespół rozpoczął swoją międzynarodową trasę promującą album. Trasa Nowoświt do tej pory objęła koncerty m. in. podczas Oslo Jazzfestival (Oslo, Norwegia), Umea Jazzfestival (Umea, Szwecja), Cologne Jazzweek / NICA Exchange (Kolonia, Niemcy), w Nasjonal Jazzscene (Oslo, Norwegia), NOSPR (Katowice, Polska), Periscope (Lyon, Francja), Bimhuis (Amsterdam, Niderlandy) oraz Jazzahead European Showcase (Bremen, Niemcy).
KRZYSZTOF LENCZOWSKI – Urodził się w 1986 roku w Krakowie; jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego. Od kwietnia 2008 do listopada 2009 pracował w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, a od lutego 2009 do stycznia 2015 wchodził w skład Warszawskiej Grupy Wiolonczelowej Cellonet prowadzonej przez prof. Andrzeja Bauera. Gra także na gitarze – ukończył Policealne Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Lemańskiego. Lenczowski jako członek własnych zespołów, a także jako muzyk sesyjny nagrał ponad 50 płyt, w tym autorski album „Internal Melody” – pierwszą polską płytę jazzową sygnowaną nazwiskiem wiolonczelisty, która w 2016 roku została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. W latach 2014–2017 czterokrotnie zwyciężał w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategorii instrumenty różne. Od 2010 roku podstawowym polem artystycznej działalności artysty pozostaje Atom String Quartet – wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie.
O PROJEKCIE:
„Perpetus” – to nowy projekt/album Gniewomira Tomczyka, który tworzy wraz z wybitnymi polskimi artystami: Agą Derlak, Mateuszem Smoczyńskim, Janem Smoczyńskim, Krzysztofem Lenczowskim, Kubą Dworakiem, Andrzejem Karałowem i Michałem Salamonem. „Perpetus” to 5-częściowa suita, do której inspiracją były obrazy polskiego malarza Józefa Tomczyka. Tytuły płócien, a zarazem kompozycji to kolejno: „Initium” (początek), „Fons” (źródło), „Intra” (wnętrze), „Vestigum” (ślad) oraz finał „Alio” (gdzieś, dokądś). Rozbudowany jazzowy skład o instrumenty smyczkowe i elektronikę znacząco poszerza brzmienie kompozycji, wpływając na jej różnorodność pod względem barw, koloru, przekazu oraz form ekspresji. Projekt zagrał podczas koncertów przedpremierowych m.in. w klubie muzycznym Jassmine, podczas cyklu Jazz Po Polsku (2022) oraz Jazz w Ruinach (2024).
Patronat medialny: Jazz Forum, JazzPress, New Talents Generation, Portal Ale Muzyka, PSJ – Polskie Stowarzyszenie Jazzowe
Organizacja i produkcja:
Gniewomir Tomczyk – tel. 784-691-601
World Orchestra / Grzech Piotrowski
Scena Kotłownia / Muzeum Poskiej Wódki