Fot. Kasia Stankiewicz

Andrzej Gondek – gitarzysta, kompozytor poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych. Jego oryginalne i osobiste brzmienie cechuje duża dynamika, drapieżność, a jednocześnie wrażliwość. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Terence Blanchard, Frank Mc Comb, Karren Edwards, Eric Allen, Liz Rosa Andre Washington, Raashan Ahmad, Dana Hawkins, Josh Lawrence, Jacques Sequin, Mark Preston oraz Adam Bałdych, Anna Serafińska, Michał Urbaniak, Paweł Tomaszewski, Beata Przybytek, Kinga Głyk oraz wielu innych.

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez  gwiazdy muzyki jazzowej takich jak Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzie, Dave Libman. Koncertował na festiwalach w Polsce i w Europie m.in. Jazz Jamboree, Silesian Jazz Festival, „Jazz na Kresach”, Alfa Jazz, Algier Jazz, Hilden, JazzTage.

Jako sideman pojawia się na ponad 20 płytach studyjnych i live w towarzystwie czołowych polskich i zagranicznych muzyków.

28 marca, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, ukazała się na portalu Polska Płyta/ Polska Muzyka recenzja albumu Andrzeja Gondka Trio pt. „Maze”, za którą Andrzej otrzymał Fryderyka w 2023 roku za Fonograficzny Debiut Roku w kategorii Jazz. Prosimy, oto ona:

Andrzej Gondek Trio, Paweł Tomaszewski – “Maze” [RECENZJA] – Polska Płyta / Polska Muzyka (polskaplyta-polskamuzyka.pl)

______________________________________________________________________________________________

26 marca 2024 w audycji Krzysztofa Kosińskiego Pro Jazz w internetowym Pro Radiu zabrzmiał utwór Andrzeja.

_____________________________________________________________________________________________

19 marca 2024 utwory z płyty Maze Andrzeja Gondka nagrodzonej w 2023 roku Fryderykiem były emitowane w audycji Krzysztofa Kosińskiego Pro Jazz w internetowym Pro Radiu.

______________________________________________________________________________________________

18 marca 2024 w wieczornej audycji Kolory Jazzu w Radiu Radom red. Jarek Zarychta zaprezentował utwory Ambasadora naszego projektu Andrzeja Gondka z płyty „Maze”.

_____________________________________________________________________________________________

12 marca 2024 roku pojawiła się zapowiedź recenzji zwycięskiej płyty „Maze”, za którą Andrzej Gondek otrzymał Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku w kategorii Jazz:

Andrzej Gondek Trio, Paweł Tomaszewski z albumem “Maze” – Polska Płyta / Polska Muzyka (polskaplyta-polskamuzyka.pl)

Fot. Okładka albumu