Fot. Bartosz Kowalik

absolwentka klasy fortepianu i rytmiki POSM II st im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz Studia Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Ukończyła studia na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie – specjalność Rytmika. Doktor sztuk muzycznych. 


Od 2014 r. pracuje w PSM I st w Gdowie, prowadząc zajęcia z kształcenia słuchu, rytmiki oraz zespołów wokalno-rytmicznych. Od 2017 r. jest nauczycielem POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia rytmiki, improwizacji fortepianowej, techniki ruchu oraz zajęcia z ruchu scenicznego dla wydzialu wokalnego. Od 2018 r. pracuje jako wykładowca w Krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej (specjalność Rytmika), prowadząc zajęcia rytmiki, techniki ruchu, kompozycji ruchu, improwizacji fortepianowej oraz zespoły rytmiki. W Akademii Muzycznej w Krakowie pełni także funkcję opiekuna Koła Naukowego Studentów Rytmiki. Ważnym aspektem jej działań dydaktycznych jest prowadzenie warsztatów z zakresu improwizacji fortepianowej, techniki ruchu czy rytmiki, dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych. Współpracuje również z Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej. Jest inicjatorką i koordynatorem wielu projektów artystycznych. Dorobek artystyczny Kingi Rolki obejmuje 50 autorskich choreografii ruchowych utworów muzycznych o różnej stylistyce i przeznaczonych na różne obsady wykonawcze, tworzone pod kątem dzieci i dorosłych.


W sferze jej bezpośrednich zainteresowań leży zagadnienie możliwości przekazu istoty dzieła muzycznego poprzez ruch ciała, bazując na elementach różnych technik tanecznych, a jednocześnie ruchu jak najbardziej naturalnym i ekspresyjnym. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach i sesjach naukowych. 
Linki: 

https://www.facebook.com/kinga.rolka

https://instagram.com/kingarolka?igshid=MjEwN2IyYWYwYw==