Polecamy teraz coś absolutnie wyjątkowego dla Waszych maluchów w celach edukacji muzycznej! Autorką niezwykłego śpiewnika dla dzieci jest Basia Jagodzińska-Habisiak.

„Śpiewnik o zwierzętach i innych zjawiskach atmosferycznych” to projekt, który powstał dzięki stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. To zbiór 14 śpiewanek i 14 rytmiczanek opartych o podstawy Music Learning Theory Edwina Eliasa Gordona. W krótkich zróżnicowanych autorskich utworach usłyszycie skale modalne oraz metra regularne i nieregularne.

Wszystkie śpiewanki i rytmiczanki opowiadają o zwierzętach, ludziach czy zjawiskach atmosferycznych i napisane są prostym językiem. Oprócz nut w śpiewniku znajdziecie akordy do akompaniamentu oraz nagrania wszystkich kompozycji. Śpiewnik dostępny w ebook i drukowanej. Do każdego egzemplarza dołączony jest kod QR, za pomocą którego można odsłuchać nagrania audio wszystkich utworów.

Zapraszamy na kanał YouTube, na którym można posłuchać kilku utworów ze śpiewnika do animacji Weroniki Gajewskiej i Marysi Rydlewskiej – https://bit.ly/3YExbMe Kompozycje i teksty: Basia Jagodzińska-Habisiak // projekt graficzny śpiewnika: Agata Krzyszkowska // ilustracje: Tymek, Bianka i Nikodem Habisiak // nagrania: Kacper Habisiak

Tutaj możesz kupić wersje elektroniczną śpiewnika:

https://muzykalneprzedszkolaki.pl/sklep/

Fot. Tymon Habisiak

Basia Jagodzińska-Habisiak W swojej pracy Basia łączy dwie największe miłości: dzieci i muzykę. Od lat organizuje popularne MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci prowadzone w Warszawie oraz online. Jest też certyfikowaną instruktorką umuzykalniających zajęć gordonowskich dla najmłodszych. Wydała płytę “Muzykalne Przedszkolaki” i jest autorką zbioru „Mały śpiewnik o zwierzętach i innych zjawiskach atmosferycznych”. Basia jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz licznych kursów dla nauczycieli muzyki. Wiceprezeska Fundacji Camerata Varsovia. Prywatnie mama Tymka, Bianki i Nikodema oraz żona Kacpra.