Fot. Izabella Kędzierska

Komponuje i pisze teksty do swoich utworów. Tak sama przedstawia swój proces tworzenia:

„Moje utwory, to wypadkowa doświadczeń zbieranych przez lata, zarówno w treści utworów jak i samej muzyce. Określeniu muzyki soulowe jest mi szczególnie bliskie, nie tylko ze względy na gatunek, ale również na to, że niesie ono w swoim znaczeniu przekaz tego, co mamy w naszej duszy. Taka jest moja muzyka i takie są moje teksty, płynące prosto ze środka mojego wnętrza. Tematy, które poruszam w swoich opowieściach to treści motywacyjne, ale tez historie , które zainspirowały mnie do podróży w nieznane i rozmowy – najtrudniejszej, jaką przeprowadzamy w całym życiu, czyli tej z samym sobą. (…)

Ta podróż doprowadzała mnie do fascynujących odkryć i m.in.: tak powstał refren utworu „Przytul”. W swojej twórczości staram się dzielić swoim doświadczeniem i refleksjami, bo głęboko wierze, że muzyka wzbogacona o słowa ma potężną moc i zawarty w niej ładunek emocjonalny może dalej nieść dobra energię w świat. „

Utwór „Przytul” wydany w 2020r. zapowiada kolejny album Patrycji, która jest jego współkompozytorem muzyki razem z Grzegorzem Rdzakiem i autorką słów.

Utwór „Slowly” jest zarówno kompozycją Patrycji. Napisała także do niej tekst. Posłuchajcie: