Fot. Marianna Perun-Filus

Jest kompozytorką, wokalistką, aranżerką, producentką, autorką tekstów. Wykładowca Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. Nagrała dotąd trzy solowe płyty z muzyką własną.

W swojej działalności artystycznej łączy śpiewanie z komponowaniem muzyki i aranżowaniem jej na różne składy wokalno-instrumentalne, od mniejszych zespołów po chór, big-band, orkiestrę symfoniczną. Pisała aranżacje dla takich zespołów jak Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Polish Cello Quartet, Big-Band Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademicka Orkiestra Symfoniczna w Katowicach, Big-Band Uniwersytetu Opolskiego.

Jest laureatką licznych konkursów jazzowych, zarówno wokalnych jak i kompozytorskich (I nagroda w konkursie Blue Note Poznań Competiton 2014 w kategorii wokalnej, Grand Prix i nagroda specjalna – Największy Talent Festiwalu podczas Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie 2015, II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku 2015). W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Oto przykłady jej twórczosci:

(38) Sabina Meck Sextet // Słowo na T (Official video) // Jazz w Ruinach 2021 – YouTube

Regularnie koncertuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, wykonując dzieła najwybitniejszych twórców muzyki poważnej, od dawnej po współczesną. W kwietniu 2022 roku zespół otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna za płytę “Words of mystery. Music for choir and cello”, na której znalazła się autorska kompozycja Sabiny Meck.

Wykładowca Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (od 2021 r.)

(38) „The Green Night” – Sabina Meck & Big Band AM Katowice (Live) – YouTube