Fot. Kasia Stańczyk

Dzielenie się swoją twórczością, wiedzą, doświadczeniem, poglądami i źródłem inspiracji może uświadomić odbiorcę, że energia zachodzących przemian jest nową przestrzenią do twórczego zagospodarowania i nowych rozwiązań. Tworząc SALAMONSPACE wychodzę z założenia że każdy z nas, w swoim obszarze działań i decyzji, jest artystą. W wybranej przez siebie dziedzinie, na swojej indywidualnej ścieżce możliwości, która czeka na uzewnętrznienie i realizację.

Pandemia COVID-19 dopadła mnie u progu dużego zawodowo kroku naprzód.

Miałem zamknięty materiał na pierwszą płytę wydawaną w swoim wydawnictwie i pod własnym nazwiskiem. Planowałem produkcję, premierę, koncerty, promocję. .. I z dnia na dzień rzeczywistość do której byliśmy przyzwyczajeni rozpadła się.

Pierwszą reakcją w tej sytuacji był lęk. O przetrwanie, przyszłość zawodową i nie tylko.

Gdy uświadomiłem sobie, że przez najbliższy rok mogę nie zagrać ani jednego koncertu zadałem sobie pytanie: 
Co mogę zrobić, aby w tych nowych realiach nadal się rozwijać twórczo z korzyścią dla siebie i innych?

Odpowiedzi, które przyszły nazwałem i zapisałem w notesie. Tak powstał projekt SALAMONSPACE.

Zmiany są nieodłącznym elementem naszego istnienia. Są też skutkiem ubocznym pandemii, która wpłynęła na styl życia, sposób pracy, kontakty międzyludzkie i wszelkie inne elementy. Rezultatem jest utrata lub zachwianie stabilności tego co mieliśmy.

Obserwując te zjawiska poczułem, że bycie artystą to nie tylko zamykanie się w swojej własnej przestrzeni po to, by tworzyć. To powołanie, którego misją jest dodawanie otuchy społeczeństwu poprzez postawę i sposób myślenia.

Dzielenie się swoją twórczością, wiedzą, doświadczeniem, poglądami i źródłem inspiracji może uświadomić odbiorcę, że energia zachodzących przemian jest nową przestrzenią do twórczego zagospodarowania i nowych rozwiązań. Tworząc SALAMONSPACE wychodzę z założenia że każdy z nas, w swoim obszarze działań i decyzji, jest artystą. W wybranej przez siebie dziedzinie, na swojej indywidualnej ścieżce możliwości, która czeka na uzewnętrznienie i realizację.

SALAMONSPACE to przestrzeń do której zapraszam innych artystów i ludzi ze świata sztuki, kultury i biznesu. Z niektórymi znam się od lat, z innymi od niedawna. Elementem wspólnym łączącym mnie i moją ideę z uczestnikami projektu jest podejście do życia, czyli postawa zorientowana na kontakt z samym sobą i Źródłem, otwartość oraz inteligentne podejmowanie decyzji i działań.

Będziemy współtworzyć, wymieniać myśli i doświadczenia, rozmawiać, po to, aby dać natchnienie, motywację i pokazać że można inaczej.

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni do odkrywania siebie i wierzę, że SALAMONSPACE będzie właśnie takim miejscem.

Michał Salamon

Strony internetowe:
www.michalsalamon.com

www.salamonspace.com