Kolejna prezentacja New Talents to mieszanka wdzięku, elegancji, piękna, muzykalności i profesjonalizmu w każdym calu, której kibicujemy już od dłuższego czasu i który rozwija się i kwitnie nieustannie. Singin’ Birds to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny poznały się w szkole muzycznej, a ich wspólne pasje i miłość do muzyki zaowocowały niezwykłą współpracą, która trwa już od kilku lat. Singin’ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów.

Mają na swoim koncie sukcesy w konkursach telewizyjnych oraz na festiwalu opolskim. Zespół nagrał już trzy płyty. Debiutancki album „Niech tak zostanie” ukazał się w 2013 roku, zaś w 2017 roku premierę miał ich drugi krążek – „Swing&Roll”. W grudniu 2021 do sklepów trafiła trzecia, świąteczna płyta zespołu pt. „Skrzydlata kolęda” z pastorałkami Wandy Chotomskiej i Teresy Niewiarowskiej. Na żadnej z płyt nie zabrakło autorskich piosenek zespołu.

Fot: Valdi Cheberkus

Muzyka Singin’ Birds działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50 i 60, pełnych rock’n’rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin’ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują, bo wiedzą, że tylko wtedy powstaje coś niepowtarzalnego.

Zespół Singin Birds nagrał ostatnio własną wersję przeboju zespołu Queen „Don’t stop me now”, którą miał okazję prezentować w programie Dzien Dobry TVN. My pokazujemy video z nagrania. Zapraszamy do słuchania!!!

(34) Singin’ Birds | Don’t Stop Me Now – YouTube