Wokalistka, songwriterka, absolwentka warsztatów muzycznych w MDK w Częstochowie oraz MOK w Zawierciu. Swoją solową działalność rozpoczęła w 2012 roku publikując pojedyncze single. Mam na koncie projekty hip hopowe oraz elektroniczne. W 2020 roku rozpoczęła współpracę z Adamem Zarzyckim producentem muzycznym, autorem i twórcą teledysków, współzałożycielem częstochowskiego Projektu 42-200. Wspólnie stworzyli artystyczny kolektyw, dzięki któremu powstał debiutancki album Sylwii (Adama kolejny) Mów mi Narcyz. Stworzyli go w całości wraz z Miejskim Domem Kultury w Częstochowie, który od wielu lat jest dla niej niezwykle bliskim miejscem. Jest to album ośmiu utworów, które wprowadzają słuchacza w świat głębokich emocji. Produkcja skupia się wokół hip hopu, delikatnie przytulając się do bardziej popularnych gatunków. Nie brakuje w niej nawiązań do elektroniki. Teksty natomiast prowokują do refleksji, spojrzenia w głąb własnych lęków, pasji i miłości – próbując rozwiązać zagadki własnego Ja.

Fot. Adam Zarzycki

Rok po wydaniu pierwszego albumu rozpoczęli wspólnie z Adamem Zarzyckim promocję kolejnej dawki utworów – Zaczęli od singla Plan, do którego również powstał teledysk.

Plan to utwór, który jest moją wewnętrzną motywacją, którą nareszcie wypowiedziałam na głos. To jeden z najważniejszych tekstów jakie napisałam, ponieważ zawsze gdy zaczynam w siebie wątpić, myślę o tym, że przecież powiedziałam to na głos – „idę po swoje, jestem Panią swojego losu”. Skoro wypowiedziałam to głośno, nie mogę się teraz wycofać. To bardzo motywuje do dalszego działania.” – mówi artystka.

Najnowsze utwory Sylwii, które sukcesywnie będą publikowane, podobnie jak pierwszy singiel – Plan, będą bardziej zdecydowane w warstwie tekstowej. „Poznałam swoje wnętrze i wiem na co mnie stać, na co zasługuję, a także co jest dla mnie naprawdę ważne. Poznałam także swoje słabości, z którymi zaczynam się oswajać. Wiem, że wielu słuchaczy będzie mogło się identyfikować z tymi utworami i mam nadzieję – odnaleźć wewnętrzną siłę.” – wyjaśnia Sylwia.

Prototyp

(34) Sylwia [S] – Prototyp – YouTube

Plan – https://youtu.be/7baR5vlc13Q

Instagram – https://www.instagram.com/iam.sylwias/

FB – https://www.facebook.com/sylwia.s.fanpage

Nasz debiutancki album – https://www.youtube.com/playlist?list=PLoakjXUQWwF1pPO7lNU7O0W5X3BurhzKj

Sylwia S. pojawiła się dzięki nam w TVP3 Katowice w programie Pokój na poddaszu oraz portalu Polska Płyta / Polska Muzyka.