Tip Tap – Szkoła Stepowania Anuli Kołakowskiej istnieje od 2013 roku. Powstała z pasji do stepowania, potrzeby stworzenia społeczności stepującej, ale przede wszystkim by rozwijać i promować stepowanie w Polsce. 

Fot. Szymon Kowalewski

Na zajęciach w Tip Tap każdy ma szansę rozwinąć swoje zdolności muzyczne i taneczne, zawalczyć ze swoimi słabościami oraz czerpać ze stepowania przyjemność i radość. Zajęcia są prowadzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poza techniką, uczą się oni standardów stepowych, improwizacji ale pojawiają się też zajęcia z elementami Body Percussion czy Broadway Tap.

Szkoła organizuje weekendowe warsztaty, Warsaw Tap Jam Session, koncerty uczniów na zakończenie roku szkolnego i coroczny festiwal Warsaw Tip Tap Run. Uczniowie oraz instruktorzy startują w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a naszymi największymi osiągnięciami dotychczas są:

– 1 miejsce na Mistrzostwach Europy w 2022 roku w kategorii Small Group Adults 2,

–  1 miejsce (2022) i 3 miejsce (2019) na Mistrzostwach Świata w kategorii Small Group Adults 2

Stepowanie to taniec, który słychać, którym można wyrazić siebie, swoje emocje i rytmy które grają nam w sercu. Możemy poczuć się jak muzyk i tancerz równocześnie. To magia, którą tworzymy stopami. Masz ochotę dołączyć do stepującej rodziny? Zapraszamy – wiek nie gra roli, najważniejsze są chęci!  

Fot. Piotr Zacheja