Oto list członkini Polskiej Fundacji Muzycznej, Ewy Galin, napisany z okazji organizacji Gali jej 20-lecia, która odbędzie się 28 listopada 2023 w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie. Mamy zaszczyt być partnerem tego doniosłego wydarzenia.

Polska Fundacja Muzyczna świętuje 20-lecie istnienia.

Minione dwie dekady działania Polskiej Fundacji Muzycznej, to szereg akcji pomocowych, setki opłaconych faktur, pomoc w organizacji działań rehabilitacyjnych, organizacje przejazdów, transportu oraz doraźnej pomocy świadczonej Ludziom Muzyki.

Nieustannie podkreślamy, że naszą misją jest niesienie pomocy ludziom, związanym z branżą muzyczną – zarówno Artystom-Wykonawcom, jak i osobom działającym po drugiej stronie sceny – producentom, managerom oraz fotografom.

Niektórych z naszych podopiecznych wszyscy dobrze znamy – ich nazwiska często goszczą na pierwszych stronach gazet, jednak Polska Fundacja Muzyczna, kierowana nieprzerwalnie od 2003 roku przez Prezesa Zarządu Tomasza Kopcia, niesie pomoc nie tylko im.

Fot. Marcin Szabłowski

Nasze działania są skierowane również – a może przede wszystkim – do tych, którym życie zamiast spektakularnej kariery przyniosło często nagłą chorobę i cierpienie.

Choć bardzo byśmy sobie życzyli, by nasze działania skupiały się na drugim statutowym celu PFM jakim jest upamiętnianie osób zasłużonych dla środowiska muzycznego – nic niestety nie wskazuje na to, by Polska Fundacja Muzyczna przestała być potrzebna. Szczegółowy wykaz naszych akcji pomocowych znajduje się na naszej stronie internetowej www.pfm.waw.pl, a tylko w tym roku kalendarzowym udało nam się z sukcesem przeprowadzić remont mieszkania Elżbiety Dmoch – wokalistki zespołu 2+1, otoczyć opieką Wojciecha Kordę i jego żonę, pomagając sfinansować jego codzienne potrzeby medyczne, uregulować rachunki za energię elektryczną a w ostatnim czasie – w całości pokryć koszty jego pogrzebu. Pomagamy również finansowo w opiece nad ciężko i nieuleczalnie chorym kompozytorem, Janem A.P. Kaczmarkiem.

Chcąc uhonorować wielu Przyjaciół Polskiej Fundacji Muzycznej, a także rozpropagować jej działania, podjęliśmy się zorganizowania Gali 20-lecia PFM, która odbędzie się 28 listopada w Promie Kultury w Warszawie, podczas której będziemy świętować 20 lat naszej pracy, dziękować wszystkim Darczyńcom, wspominać tych już wśród nas nieobecnych.

Ten wyjątkowy wieczór uświetnią występy Artystów związanych z Polską Fundacją Muzyczną.

Swoją obecność zapowiedzieli między innymi:

– Monika Kuszyńska – dziś nasza Ambasadorka i członkini Rady PFM, a niegdyś nasza podopieczna, na rzecz której zbieraliśmy środki z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację po nieszczęśliwym wypadku samochodowym;

– Kuba Sienkiewicz – Przewodniczący Rady PFM, służący nam na co dzień nie tylko wsparciem artystycznym, ale również medycznym;

Oraz:

– Zbyszek Hołdys i Wojtek Waglewski

– Tadeusz Woźniak

– Bovska

– Magda Wójcik, Kasia Klich, Reni Jusis

– Filip Łobodziński

Wydarzenie poprowadzi Marzena Rogalska.

Jako Organizacja Pożytku Publicznego niesiemy pomoc naszym podopiecznym, przede wszystkim wykorzystując środki pozyskane z wpłat 1,5% podatku oraz celowych darowizn. Dlatego przy okazji jubileuszu 20-lecia działalności Polskiej Fundacji Muzycznej, szczególnie zależy nam na rozpowszechnieniu informacji na temat naszej działalności wśród Fanów muzyki.
Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi pod linkiem materiałami, dotyczącymi akcji prowadzonych przez PFM.
https://pfm.waw.pl/wp-content/uploads/2023/10/pfm_press_release.zip

Mamy ogromną nadzieję, że zainteresują one Państwa odbiorców.

pozdrawiam,

Ewa Galin

Polska Fundacja Muzyczna
tel. 601 80 50 43

POLSKA FUNDACJA MUZYCZNA
adres do korespondencji: ul. Jordanowska 12 04-204 Warszawa
KRS: 0000179888 NIP: 5252292051 REGON: 015616979