STANOWIMY BAZĘ DANYCH KOMPOZYTORÓW RÓŻNYCH GATUNKÓW MUZYCZNYCH

Spośród tych kompozytorów każdy wokalista może sobie wybrać tego, który stworzy na jego miarę skrojony przebój z gatunku muzyki jazzowej, muzyki elektronicznej i ludowej. Niektórych z nich wspieramy medialnie oferując im pojawianie się ich utworów w stacjach radiowych i internetowych oraz TV, a także organizowanie im wywiadów i recenzji w szeroko pojętych mediach. Dotyczy to płyt debiutanckich oraz wydanych płyt drugich w kolejności. W wypadku objęcia patronatem medialnym albumu – obsługa PR jest bezpłatna w zakresie do uzgodnienia. Kompozytorzy są wymienieni w kolejności alfabetycznej wg nazwisk w myśl zasady „Ladies first”:

DOMINIKA CZAJKOWSKA

pianistka, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, reżyserka dźwięku. Laureatka Grand Prix Ladies Jazz Festival 2020 w Gdyni, a także I nagrody na Transatlantyk Instant Composition Contest 2018. 

więcej >>>

HANIA DEREJ

kompozytorka, pianistka, dyrygent. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku dyrygentury symfonicznej oraz Conservatorium van Amsterdam na kierunku kompozycji i aranżacji jazzowej.

więcej >>>

SABINA MECK (A.K.A. MYRCZEK)

kompozytorka, wokalistka, aranżerka, producentka, autorka tekstów. Wykładowca Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

więcej >>>

STANISŁAW ALEKSANDROWICZ

perkusista, kompozytor, producent muzyczny.
Miłośnik muzyki w całym jej spektrum: od Brahmsa i Beethovena po 2paca i Olafura Arnaldsa. 

więcej >>>

MIŁOSZ BAZARNIK

pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny, producent. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej >>>

MATEUSZ BLISKOWSKI

Mateusz Bliskowski – gitarzysta, pedagog (Katedra Sztuki Muzycznej w Słupsku), absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność: instrumentalistyka jazzowa, gitara jazzowa.

więcej >>>

ARTUR BOGUSŁAWSKI

pianista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, producent muzyczny, autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Specjalizuje się w muzyce jazzowej, funkowej, elektronicznej i szeroko pojętej muzyce rozrywkowej.

więcej >>>

PIOTR BUDNIAK

perkusista, urodzony w 1991 absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie.

więcej >>>

MIŁOSZ CHMURA

Miłosz Chmura jest muzykiem z pokolenia Z, działającym na terenie
Trójmiasta i Lublina. Na co dzień student Akademii Muzycznej w Gdańsku.
W wolnym czasie koncentruje się na tworzeniu muzyki improwizowanej w różnych składach.

więcej >>>

FILIP CHOJNACKI

pianista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. producent. Wielki miłośnik syntezatorów.

więcej >>>

MICHAŁ CIESIELSKI

kompozytor, aranżer i pianista jazzowy pochodzący z Gdańska.

więcej >>>

AREK CZERNYSZ

Jeden z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki jazzowej, klasycznej i improwizowanej. Laureat wielu konkursów.

więcej >>>

RAFAŁ DUBICKI

absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Pisze zawsze i wykonuje utwory pod własnym nazwiskiem. 

więcej >>>

MATEUSZ GAWĘDA

pianista, kompozytor. Współpracował i występował ze znakomitymi artystami m. in. Billy Hart, John Scofield, Janusz Muniak i innymi. Na swoim koncie ma 14 wydanych albumów. Zdobywca licznych nagród.

więcej >>>

KONSTANTIN GORYACHIY

pianista, organista z Białorusi, gra w stylach jazz, funk, fusion, soul / R & B. Grał w zespóle „Apple Tea”(Belarus).

więcej >>>

MATEUSZ GRAMBURG

pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Członek zespołu Rafał Dubicki Quartet.

więcej >>>

FRYDERYK HD

producent muzyczny i pianista wietnamskiego pochodzenia, urodzony w Warszawie. Z wykształcenia reżyser dźwięku, artysta piszący własną muzykę. Jego styl muzyki można określić jako fuzję jazzu z rock’iem oraz minimal music. 

więcej >>>

ROBERT JARMUŻEK

pianista, kompozytor i aranżer obecny na popowej i jazzowej scenie już 20 lat. Związany z zespołem Mikromusic, z którym nagrał kilkanaście płyt. Album „Tak mi się nie chce” uzyskał status Złotej Płyty, a za „Mikromusic z Dolnej Półki” zespół otrzymał nagrodę Fryderyka

więcej >>>

MICHAŁ KACZMARCZYK

utalentowany gitarzysta jazzowy. Ukończył AM w Katowicach na Wydziale
Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej. Na stałe współpracuje między innymi z gwiazdą polskiej piosenki – Krystyną Prońko czy
poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra.

więcej >>>

MATEUSZ KASZUBA

pianista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

więcej >>>

JAKUB KLIMIUK

Działa na scenach brytyjskiej i polskiej. Gitarzysta i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Guildhall School of Music & Drama w Londynie.

więcej >>>

PAWEŁ KRAWIEC

Gitarzysta, kompozytor i lider zespołu Paweł Krawiec Quartet. Powstały w Katowicach w 2023 roku zespół jazzowy uformowany przez Pawła, wykonujący szeroko pojęty modern jazz z elementami free jazzu.

więcej >>>

PATRYK LEWI

gitarzysta, kompozytor, aranżer, bandleader, pedagog.  Absolwent instrumentalistyki w klasie gitary jazzowej  prof. Akademii Muzycznej w Katowicach- Karola Ferfeckiego. 

więcej >>>

STANISŁAW PAŃTA

pianista, improwizator, producent, kompozytor. Od młodego wieku edukuje się w kierunku pianistyki klasycznej, obecnie studiując na UMFC w Warszawie u wybitnego pianisty i pedagoga Karola Radziwonowicza. 

więcej >>>

DAMIAN PIETRASIK

pianista, kompozytor. Jego muzyka nie jest zamknięta w ramach stylistycznych. Przenikające się nawzajem gatunki można wyraźnie usłyszeć w Jego twórczości.

więcej >>>

KRZYSZTOF PIŁATYK

saksofonista, multiinstrumentalista, producent muzyczny, który na co dzień związany jest ze sceną polskiej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Współpracował z L.U.C., RebelBabel, Markiem Piekarczykiem, Sarsą, Kazikiem, Michałem Sołtanem, Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

więcej >>>

MICHAŁ SALAMON

Pianista, kompozytor i aranżer. Wykładowca, wydawca i producent. Współzałożyciel zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace.

więcej >>>

MAREK STEFANKIEWICZ

Wybitny pianista, kompozytor i aranżer w dziedzinie muzyki estradowej, teatralnej i filmowej. Związany czynnie z wieloma instytucjami kultury ( filharmonie, teatry) i mediami (radio, telewizja). 

więcej >>>

DAWID TOKŁOWICZ

saksofonista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także uczelni Musikene w San Sebastian (Hiszpania). 

więcej >>>

GNIEWOMIR TOMCZYK

perkusista jazzowy, kompozytor, perkusista hybrydowy, pedagog, organizator wydarzeń kulturalnych. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

więcej >>>

TOMASZ ZIEŃ

z wykształcenia akordeonista (ukończony z wyróżnieniem UMFC w Warszawie), z zamiłowania gra na instrumentach klawiszowych. Jego ogromną pasją są organy Hammonda z głośnikami Leslie, które jako nieliczny w kraju potrafi serwisować. 

więcej >>>

FILIP ŻÓŁTOWSKI

Filip Żółtowski- ur. 14.02.1999r.- Trębacz, kompozytor i producent młodego pokolenia. Absolwent studiów magisterskich z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie dr.hab Jerzego Małka.

więcej >>>