Jest to podstrona poświęcona polskim związkom z zagranicą w świecie muzyki. Będziemy opisywać wydarzenia kulturalne mające miejsce w Polsce goszczące znamienitych zagranicznych gości. Będą to festiwale, konkursy, wyjazdy zagraniczne naszych podopiecznych, a także występy zagranicznych gwiazd podczas swoich tras koncertowych u nas.

Na tej podstronie będziemy opisywać także związki artystów zagranicznych z polskim rynkiem muzycznym oraz polskich wykonawców obecnych na rynkach międzynarodowych. Zarówno zagranicznych muzyków, którzy chcą zaprezentować się na naszych łamach, aby przybliżyć swoją sylwetkę polskim fanom, jak również polskich wykonawców, którym udało się przebić na międzynarodowym rynku. Opisywane będą również możliwości bycia zauważonym na zagranicznych rynkach także młodych muzyków z Polski (m. in. dzięki festiwalom showcase-owym).

Mike Stern i Leni Stern w Warszawie

Legendy jazzu w Warszawie! Zapraszamy serdecznie na koncert Mike’a Sterna już 25 listopada 2023 w Kotłowni w warszawskim Koneserze! Jesteśmy patronem medialnym oraz współorganizatorem koncertu!

więcej >>>

Emiliano D’Auria feat. Luca Aquino w BARdzo bardzo

15 listopada 2023 patronujemy wydarzeniu jakim jest koncert włoskiego znakomitego pianisty i kompozytora Emiliano D’Auria w klubie BARdzobardzo w Warszawie.

więcej >>>

Międzynarodowy Festiwal Jazz na Starówce 2023

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Jazz na Starówce obfitował w gwiazdy zarówno polskie, jak i zagraniczne.

więcej >>>

JAZZ AROUND FESTIVAL

W dniach 21-22 lipca 2023 w Katowicach w nowoczesnych i pięknych budynkach NOSPR – czyli nowej Filharmonii oraz MCK, odbył się organizowany przez Good Taste Production Jazz Around Festival.

więcej >>>

KARDINALL OFFISHALL

Dołącz do wywiadu online z Kardinall Officiall

więcej >>>

FESTIWAL SHOWCASOWY W SZWECJI

Artysto! Jeśli chcesz pokazać swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców, zgłoś się na festiwal showcase’owy VIVA SOUNDS!

więcej >>>

JAZZFRUIT 2024

Mladí ladí jazz zaprasza do udziału w najnowszej edycji konkursu JAZZFRUIT 2024!

więcej >>>

Festiwal showcase’owy SXSW 2024

Drogi Artysto! Jeśli chcesz zaprezentować swoją twórczość przed międzynarodową publicznością, weź udział w festiwalu showcase’owym SXSW 2024!

więcej >>>

EPKA TOMASZ BURA

9 czerwca wyszła EP-ka duetu z Londynu – naszych podopiecznych Tomasza Bury i Rouhangeze o tytule Astera. Link do wszystkich jej nagrań to: https://ditto.fm/astera .

więcej >>>

Enter Enea Festival Leszka Możdżera

Podczas tegorocznej edycji Enter Enea Festival od 4 do 7 czerwca nad jeziorem Strzeszyńskim odbywały się koncerty muzyków z Polski i z zagranicy. 

więcej >>>

Let me introduce you to – TOMASZ BURA

Szanowni Państwo. Teraz zaprezentujemy Wam kogoś niezwykle wyjątkowego, kto grał w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie, kto zyskał w Wielkiej Brytanii status gwiazdy, jeśli chodzi o muzykę jazzową.

więcej >>>

Festiwal showcase’owy M POUR MONTRÉAL/M FOR MONTREAL 2023

Trwa nabór na festiwal showcase’owy M POUR MONTRÉAL/M FOR MONTREAL 2023

więcej >>>

Festiwal showcase’owy Waves Vienna

Jeśli chcesz być częścią festiwalu showcase’owego Waves Vienna, koniecznie wyślij swoje zgłoszenie!

więcej >>>

 The New Colossus Festival 2024 w Nowym Jorku

Jeśli jesteście przedstawicielami gatunku indie-rock, zachęcamy do wzięcia udziału w The New Colossus Festival 2024 w Nowym Jorku!

więcej >>>

She Is The Music Songwriting Camp w Mediolanie!

Jeśli jesteś kompozytorką lub autorką tekstów, koniecznie wyślij swoje zgłoszenie na She Is The Music Songwriting Camp w Mediolanie! 

więcej >>>

Wywiadc z Oskarem Strajnem – przedstawicielem ESNS

Dzięki artykułowi dowiecie się o tym dlaczego warto aplikować na ten festiwal i co Wam przyniesie, jeśli się na niego dostaniecie.

więcej >>>

OS.SO – sukces zagranicą!

Tym razem pochwalimy się jaki sukces odniosła ona na arenie międzynarodowej. OS.SO, czyli Zuzanna Ossowska.

więcej >>>

Nick Sinckler. Oto ON!!!

Dziś przedstawiamy Wam niezwykłą osobowość pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych będącą obecną na polskim rynku muzycznym. 

więcej >>>

Rita & Ritchie project

Jednym z ciekawszych projektów łączących dwa kraje Ukrainę i Polskę jest projekt Rita & Ritchie.

więcej >>>

Daniel „Sky” Szczepański

Pierwszym z naszych produktów eksportowych na naszej liście jest Daniel Szczepański, któremu udało się przebić na amerykańskim rynku jazzowym!

więcej >>>