Do grona ambasadorów naszego projektu dołączyły tak wspaniałe osobowości muzyczne, że nie wypada nie zrobić dla nich osobnej przestrzeni, aby ich naszym użytkownikom przedstawić i aby zrozumiała była ich rola w tymże projekcie. A rolą ich jest przede wszystkim identyfikacja z trzema naczelnymi hasłami naszej działalności, czyli inaczej popieranie tego, co robimy. A są to przede wszystkim:

  1. Promocja młodych muzyków (przede wszystkim młodych, ale także tych, których nie ograniczamy ze względu na bariery wiekowe, ale charakteryzuje ich działalność szczególny talent i wrażliwość, a także oryginalność pomysłów)
  2. Pośredniczenie pomiędzy twórcami muzyki i tekstów a wokalistami, a także proponowanie usług najlepszych producentów. Przedstawianie również twórczości przeważnie młodych kompozytorów muzyki instrumentalnej (np. filmowej)
  3. Polecanie najbardziej właściwych miejsc jeśli chodzi o szkolenie się w różnych dziedzinach dotyczących muzyki (gry na instrumentach, emisji głosu, ruchu scenicznego, muzycznego biznesu itp…)

Zadaniem Ambasadorów jest także orientowanie się w założeniach projektu, popieranie działań z nimi związanych oraz propagowanie dobrego imienia projektu.

Ambasadorami projektu zgodzili się zostać tak znamienici przedstawiciele muzycznego środowiska (w kolejności alfabetycznej wg nazwisk w myśl zasady „Ladies first”) jak: Aga Derlak, Mika Urbaniak, Agnieszka Wilczyńska, Aga Zaryan, Michał Barański, Paweł Dobrowolski, David Dorůžka, Andrzej Gondek, Piotr Iwicki, Andrzej Jagodziński, Paweł Kaczmarczyk, Marek Kościkiewicz, Krzysztof Lenczowski (Atom String Quartet), Dawid Lubowicz (Atom String Quartet), Paweł Pańta, Marek Piekarczyk, Grzech Piotrowski, Michał Salamon, Rafał Sarnecki, dr. Piotr Schmidt, Mateusz Smoczyński (Atom String Quartet), Andrzej Święs, Tomasz Tłuczkiewicz, Michał Tokaj, prof. dr hab. Paweł Tomaszewski oraz Michał Zaborski (Atom String Quartet).

AGA DERLAK

To pianistka, kompozytorka i edukatorka. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Artystycznym. od 2018 mieszkała w Stanach zjednoczonych, gdzie koncertowała i studiowała na Berklee College of Music w Bostonie.

więcej >>> 

MIKA URBANIAK

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, i malarka. Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od kiedy skończyła 13 lat. Skomponowała utwory do swojego  pierwszego utworu w wieku 11 lat, i od tamtej pory komponuję i koncertuje.

więcej >>>

AGNIESZKA WILCZYŃSKA

Czołowa polska wokalistka jazzowa, autorka tekstów, pedagog, trener wokalny (m.in. program „Twoja twarz brzmi znajomo”). 

więcej >>>

AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych.

więcej >>>

MICHAŁ BARAŃSKI

Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. Laureat nagród m. in. Fryderyków w 2023 roku w kategorii Jazz Artysta Roku oraz Album Roku.

więcej >>>

PAWEŁ DOBROWOLSKI

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca wielu nagród w tym Fryderyków.

więcej >>>

David Dorůžka

Jest gwiazdą w swoim kraju – Czechach. Gitarzysta występujący na scenie już od 14 roku życia. Muzyczną edukację kontynuował w USA w Berklee College of Music pod kierunkiem takich nauczycieli jak Herbie Hencock czy Joshua Redman.

więcej >>>

ANDRZEJ GONDEK

Tegoroczny laureat nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy debiut fonograficzny roku za album „MAZE”. 

więcej >>>

PIOTR IWICKI

Polski muzyk-perkusista, pianista, kompozytor, producent nagrań, dziennikarz. Od lutego 2016 do czerwca 2017 był dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

więcej >>>

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI

To artysta wszechstronny;  waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog.

więcej >>>

PAWEŁ KACZMARCZYK

Przedstawiciel młodego pokolenia pianistów jazzowych. Paweł Kaczmarczyk już od dawna należy do elitarnego grona uznanych europejskich pianistów.

więcej >>>

MAREK KOŚCIKIEWICZ

Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel i autor sukcesu De Mono. Autor większości piosenek zespołu.

więcej >>>

SEBASTIAN KUCHCZYŃSKI

Sebastian Kuchczyński – perkusista, producent muzyczny. Absolwent Berklee
Global Jazz Institute na Berklee College of Music w Bostonie.

więcej >>>

KRZYSZTOF LENCZOWSKI (ATOM STRING QUARTET)

Urodzony w 1986 r. w Krakowie, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego. 

więcej >>>

DAWID LUBOWICZ (ATOM STRING QUARTET)

Skrzypek, kompozytor, wszechstronnie wykształcony muzycznie zakopiańczyk.

więcej >>>

JACEK NAMYSŁOWSKI

Czołowy polski puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor, aranżer, dyrektor artystyczny Jazz Camping Kalatówki.

więcej >>>

PAWEŁ PAŃTA

Kontrabasista i gitarzysta basowy, laureat nagrody Grammy. 

więcej >>>

MAREK PIEKARCZYK

Jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio-video w Polsce i w innych krajach świata. 

więcej >>>

GRZECH PIOTROWSKI

Twórca: World Orchestra, Alchemik, Six Seasons, Oxen, Freedom Nation. Właściciel festiwali: Ecofonia, Wschód Piękna. Dyrektor artystyczny Old Jazz Meeting Złota Tarka. Koncertuje na całym świecie.

więcej >>>

MICHAŁ SALAMON

Pianista, kompozytor i aranżer. Wykładowca, wydawca i producent. Współzałożyciel zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace.

więcej >>>

RAFAŁ SARNECKI

Rafał Sarnecki – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z
niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie
żył i tworzył przez ponad dekadę.

więcej >>>

PIOTR SCHMIDT

Topowy trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Przez 10 lat wykładał na wydziale Jazzu AM w Katowicach.

więcej >>>

MATEUSZ SMOCZYŃKI (ATOM STRING QUARTET)

Skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego.

więcej >>>

ANDRZEJ ŚWIĘS

Kontrabasista, gitarzysta basowy. Jeden z najlepszych w kraju. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). 

więcej >>>

TOMASZ TŁUCZKIEWICZ

Jazzfan, komentator muzyczny, tłumacz j. angielskiego były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i Dyrektor Festiwalu „Jazz Jamboree” (1981-1989).

więcej >>>

MICHAŁ TOKAJ

Jeden z najbardziej liczących się pianistów na rynku muzycznym, w szczególności jazzowym. Gra z największymi: m. in z Agą Zaryan, Michałem Barańskim, Piotrem Wojtasikiem i wieloma innymi. Ma na swoim koncie także solowe albumy.

więcej >>>

PAWEŁ TOMASZEWSKI

Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

więcej >>>

MICHAŁ ZABORSKI (ATOM STRING QUARTET)

Altowiolista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

więcej >>>