Do grona ambasadorów naszego projektu dołączyły tak wspaniałe osobowości muzyczne, że nie wypada nie zrobić dla nich osobnej przestrzeni, aby ich naszym użytkownikom przedstawić i aby zrozumiała była ich rola w tymże projekcie. A rolą ich jest przede wszystkim identyfikacja z trzema naczelnymi hasłami naszej działalności, czyli inaczej popieranie tego, co robimy. A są to przede wszystkim:

  1. Promocja młodych muzyków (przede wszystkim młodych, ale także tych, których nie ograniczamy ze względu na bariery wiekowe, ale charakteryzuje ich działalność szczególny talent i wrażliwość, a także oryginalność pomysłów)
  2. Pośredniczenie pomiędzy twórcami muzyki i tekstów a wokalistami, a także proponowanie usług najlepszych producentów. Przedstawianie również twórczości przeważnie młodych kompozytorów muzyki instrumentalnej (np. filmowej)
  3. Polecanie najbardziej właściwych miejsc jeśli chodzi o szkolenie się w różnych dziedzinach dotyczących muzyki (gry na instrumentach, emisji głosu, ruchu scenicznego, muzycznego biznesu itp…)

Zadaniem Ambasadorów jest także orientowanie się w założeniach projektu, popieranie działań z nimi związanych oraz propagowanie dobrego imienia projektu.

Ambasadorami projektu zgodzili się zostać tak znamienici przedstawiciele muzycznego środowiska (w kolejności alfabetycznej wg nazwisk w myśl zasady „Ladies first”) jak: Aga Derlak (Fryderyk 2016 i 2 nagrody Fryderyka 2024), Mary Rumi (nominacja do Fryderyka 2023), Mika Urbaniak (Fryderyk 2010), Agnieszka Wilczyńska (Fryderyk 2016), Aga Zaryan (Fryderyk 2008, nagrany album w słynnej Blue Note z NY), Michał Barański (2 nagrody Fryderyka 2023), Paweł Dobrowolski (wiele nagród Fryderyka), David Dorůžka (jeden z najsłynniejszych artystów w Czechach), Artur Dutkiewicz (ambasador polskiego jazzu), Andrzej Gondek (Fryderyk 2023), Krzysztof Herdzin (profesor, dyrygent, pianista, aranżer), Piotr Iwicki (znany perkusista, dziennikarz muzyczny, były Dyrektor Agencji Polskiego Radia), Andrzej Jagodziński (Fryderyk 1994), Paweł Kaczmarczyk (wybitny pianista jazzowy młodego pokolenia), Marek Kościkiewicz (z zespołem De Mono sprzedanych ponad milion płyt), Sebastian Kuchczyński (członek Grammy Music Award Academy), Krzysztof Lenczowski (Atom String Quartet- 10 nagród Fryderyka), Dawid Lubowicz (Atom String Quartet – 10 nagród Fryderyka), Jacek Namysłowski (multiinstrumentalista jazzowy, aranżer, kompozytor), Jason O’Bryan (producent z Londynu, m. in Moby’iego), Paweł Pańta (zdobywca nagrody Grammy), Marek Piekarczyk (TSA), Grzech Piotrowski (World Orchestra), Wojciech Pulcyn (wybitny kontrabasista), Michał Salamon (znany pianista jazzowy młodego pokolenia), Rafał Sarnecki (największe trofea spośród wszystkich polskich artystów za oceanem w ostatnich latach), dr. Piotr Schmidt (trębacz roku 2023 wg ankiety czytelników Jazz Forum), Mateusz Smoczyński (Atom String Quartet – 10 nagród Fryderyka, aktywny za oceanem, twórca utworów na orkiestrę), Marek Stefankiewicz (twórca m. in przeboju Jesteś lekiem na całe zło), Andrzej Święs (Fryderyk 2024), Tomasz Tłuczkiewicz (Dyrektor Jazz Jamboree, Polskich Nagrań, wieloletni Prezes PSJ i innych), Michał Tokaj (pianista jazzowy, aranżer, profesor UMFC), prof. dr hab. Paweł Tomaszewski (dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na AM w Katowicach), Ghatam Girighar Udupa (uznany na świecie muzyk wirtuoz m. in. instrumentu zwanego Ghatam) oraz Michał Zaborski (Atom String Quartet – 10 nagród Fryderyka).

AGA DERLAK

To pianistka, kompozytorka i edukatorka. Koncertowała w USA i studiowała na Berklee College of Music w Bostonie. Jest laureatką Fryderyka w 2016 i 2024 roku. W tym ostatnim przypadku za Artystka Roku oraz Album Roku w kategorii „Jazz”.

więcej >>> 

MARY RUMI

Wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych (w tym dramatycznych, lalkarskich, tanecznych) oraz słuchowisk radiowych. Nominowana do Fryderyka za swój ostatni album „Depressed lady”.

więcej >>>

MIKA URBANIAK

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, i malarka. Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od kiedy skończyła 13 lat. Skomponowała utwory do swojego  pierwszego utworu w wieku 11 lat, i od tamtej pory komponuję i koncertuje.

więcej >>>

AGNIESZKA WILCZYŃSKA

Czołowa polska wokalistka jazzowa, autorka tekstów, pedagog, trener wokalny (m.in. program „Twoja twarz brzmi znajomo”). 

więcej >>>

AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych.

więcej >>>

MICHAŁ BARAŃSKI

Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. Laureat nagród m. in. Fryderyków w 2023 roku w kategorii Jazz Artysta Roku oraz Album Roku.

więcej >>>

PAWEŁ DOBROWOLSKI

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca wielu nagród w tym Fryderyków.

więcej >>>

David Dorůžka

Jest gwiazdą w swoim kraju – Czechach. Gitarzysta występujący na scenie już od 14 roku życia. Muzyczną edukację kontynuował w USA w Berklee College of Music pod kierunkiem takich nauczycieli jak Herbie Hencock czy Joshua Redman.

więcej >>>

ARTUR DUTKIEWICZ

Pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Magazyn Jazz Forum 12/2012), Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych.

więcej >>>

ANDRZEJ GONDEK

Zeszłoroczny laureat nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy debiut fonograficzny roku za album „MAZE”. 

więcej >>>

KRZYSZTOF HERDZIN

Profesor doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista.

więcej >>>

PIOTR IWICKI

Polski muzyk-perkusista, pianista, kompozytor, producent nagrań, dziennikarz. Od lutego 2016 do czerwca 2017 był dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

więcej >>>

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI

To artysta wszechstronny;  waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog.

więcej >>>

PAWEŁ KACZMARCZYK

Przedstawiciel młodego pokolenia pianistów jazzowych. Paweł Kaczmarczyk już od dawna należy do elitarnego grona uznanych europejskich pianistów.

więcej >>>

MAREK KOŚCIKIEWICZ

Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel i autor sukcesu De Mono. Autor większości piosenek zespołu.

więcej >>>

SEBASTIAN KUCHCZYŃSKI

Sebastian Kuchczyński – perkusista, producent muzyczny. Absolwent Berklee
Global Jazz Institute na Berklee College of Music w Bostonie.

więcej >>>

KRZYSZTOF LENCZOWSKI (ATOM STRING QUARTET)

Urodzony w 1986 r. w Krakowie, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego. 

więcej >>>

DAWID LUBOWICZ (ATOM STRING QUARTET)

Skrzypek, kompozytor, wszechstronnie wykształcony muzycznie zakopiańczyk.

więcej >>>

JACEK NAMYSŁOWSKI

Czołowy polski puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor, aranżer, dyrektor artystyczny Jazz Camping Kalatówki.

więcej >>>

JASON O’BRYAN

Jason O’Bryan to mieszkający w Londynie angielski producent muzyczny i basista, który zyskał rozgłos jako członek Dub Pistols w latach 1997-2010. Przyczynił się także do Nominowana do nagrody Grammy ścieżki dźwiękowej do filmu Y Tu Mamá También. Współpracował m. in z Moby’m.

więcej >>>

PAWEŁ PAŃTA

Kontrabasista i gitarzysta basowy, laureat nagrody Grammy. 

więcej >>>

MAREK PIEKARCZYK

Jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio-video w Polsce i w innych krajach świata. 

więcej >>>

GRZECH PIOTROWSKI

Twórca: World Orchestra, Alchemik, Six Seasons, Oxen, Freedom Nation. Właściciel festiwali: Ecofonia, Wschód Piękna. Dyrektor artystyczny Old Jazz Meeting Złota Tarka. Koncertuje na całym świecie.

więcej >>>

MICHAŁ SALAMON

Pianista, kompozytor i aranżer. Wykładowca, wydawca i producent. Współzałożyciel zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace.

więcej >>>

RAFAŁ SARNECKI

Rafał Sarnecki – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z
niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie
żył i tworzył przez ponad dekadę.

więcej >>>

PIOTR SCHMIDT

Topowy trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Trębacz Roku 2023 wg ankiety czytelników Magazynu Jazz Forum.

więcej >>>

MATEUSZ SMOCZYŃKI (ATOM STRING QUARTET)

Skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego.

więcej >>>

MAREK STEFANKIEWICZ

Wybitny pianista, kompozytor i aranżer w dziedzinie muzyki estradowej, teatralnej i filmowej. Związany czynnie z wieloma instytucjami kultury ( filharmonie, teatry) i mediami (radio, telewizja). Kompozytor przeboju „Jesteś lekiem na całe zło”.

więcej >>>

ANDRZEJ ŚWIĘS

Kontrabasista, gitarzysta basowy. Jeden z najlepszych w kraju. Promowaliśmy jego debiutancką, solową Płytę „Flying lion”, która została nagrodzona tegoroczną nagrodą Fryderyka za Album Roku, a sam muzyk był także nominowany w kategorii Artysta Roku.

więcej >>>

TOMASZ TŁUCZKIEWICZ

Jazzfan, komentator muzyczny, tłumacz j. angielskiego były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i Dyrektor Festiwalu „Jazz Jamboree” (1981-1989).

więcej >>>

MICHAŁ TOKAJ

Jeden z najbardziej liczących się pianistów na rynku muzycznym, w szczególności jazzowym. Gra z największymi: m. in z Agą Zaryan, Michałem Barańskim, Piotrem Wojtasikiem i wieloma innymi. Ma na swoim koncie także solowe albumy.

więcej >>>

PAWEŁ TOMASZEWSKI

Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

więcej >>>

GHATAM GIRIDHAR UDUPA

uznany na świecie artysta, hinduski mistrz ghatamu (gliniany instrument perkusyjny). Jest światowym ambasadorem i ikoną muzyki karnatyckiej. Koncertuje u boku największych mistrzów w Indiach, USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie.

więcej >>>

MICHAŁ ZABORSKI (ATOM STRING QUARTET)

Altowiolista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

więcej >>>