Fot. Phil Klein

Jason O’Bryan to mieszkający w Londynie angielski producent muzyczny i basista, który zyskał rozgłos jako członek Dub Pistols w latach 1997-2010. Przyczynił się także do nominowania do nagrody Grammy ścieżki dźwiękowej do filmu Y Tu Mamá También.


Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w połowie lat 90., wydając płyty pod pseudonimem „Ceasefire” w wytwórni Wall of Sound. Wraz ze swoim partnerem Meat Katie nagrywał dla belgijskiej techno wytwórni R&S Records jako Avenue A. O’Bryan dołączył do Dub Pistols i pomógł ukształtować brzmienie zespołu na ich debiutanckim albumie Point Blank, na którym znalazły się takie utwory jak „Cyclone”. Ich drugi album wydany w Geffen Records, Six Million Ways to Live, w tym współpraca z Terrym Hallem z The Specials i Horace Andy, znanym ze współpracy z Massive Attack.

Współpracujac z Barrym Ashworth-em O’Bryan ugruntował swoją reputację poszukiwanego producenta i remiksera
artystów takich jak Moby, Limp Bizkit i Lily Allen. W 2007 roku O’Bryan pracował nad albumem Dub Pistols Speakers and Tweeters, na którym Terry Hall powrócił, by śpiewać na coverach „Rapture” i „Gangsters”. Ich czwarty album,
Rum & Coke został nagrany na Barbadosie i obejmował współpracę z Lindy Layton i DJ Justin Robertson.

Fot. Mike Sinnott


O’Bryan wniósł także znaczący wkład w rozwój filmu, telewizji i gier wideo. On był współautorem utworów do Blade 2 z Busta Rhymesem i współautorem piosenek do Exit Through the Gift Shop (film Banksy’ego), a także do innych filmów, takich jak Bad Company i Driven. Jego muzyka była także szeroko prezentowana w serialu Bullrun kompozycje pojawiły się w grach wideo, takich jak Tony Hawk’s Pro Skater 2 i FIFA 99.

Z Dub Pistols O’Bryan występował na najważniejszych festiwalach, takich jak Glastonbury, Reading oraz The Vans Warped Tour. Ich energetyczne występy na żywo przyniosły im uznanie, m.in „Najlepszy zespół na żywo” w konkursie Best of British Awards 2011 magazynu DJ. Od opuszczenia Dub Pistols w 2010 roku O’Bryan współpracował z różnymi placówkami edukacyjnymi instytucji, a od 2015 roku jest starszym wykładowcą w Instytucie Abbey Road flagowy kampus w Londynie.