WSPIERAMY MŁODE TALENTY – U NAS NAZYWAMY JE NEW TALENTS (chodzi także o nowe, ciekawe projekty nie ograniczone przedziałem wiekowym)

JAK WSPIERAMY? I TO NIE POBIERAJĄC ZA TO ŻADNEGO WYNAGRODZENIA? TO WIDAĆ NA NASZEJ PODSTRONIE:
PR 2022/23 – New Talents Generation

oraz PR 2024 – New Talents Generation

Wsparcie może przejawiać się poprzez takie bezpłatne działania jak: promocja w mediach oferując im pojawianie się ich utworów w stacjach radiowych i internetowych oraz TV, a także organizowanie im wywiadów i recenzji w radiostacjach, TV oraz portalach, głównie muzycznych, organizacja koncertów, promocja płyty, udostępnianie albumów renomowanym redaktorom muzycznym w celu napisania recenzji, udostępnienia utworu na falach rozgłośni radiowych itp… Dotyczy to płyt debiutanckich oraz wydanych płyt drugich w kolejności. W wypadku objęcia patronatem medialnym albumu – obsługa PR jest bezpłatna w zakresie do uzgodnienia. 

Wśród naszej wyselekcjonowanej grupy NEW TALENTS znajdują się obecnie wykonawcy soliści i zespoły wymienieni w kolejności alfabetycznej wg nazwisk i nazw zespołów w myśl zasady „Ladies first” (także w przypadku, gdy liderem zespołu jest kobieta):

Karolina Błachnia Quartet

Poznaliśmy ich podczas Wesoła Jazz Festiwal odbywającego się w dniach 8-10-16 września 2023, którego byliśmy patronem. Pani Karolina Błachnia otrzymała wyróżnienie dla swojego zespołu w konkursie młodych talentów Wesjazz Competition, którą ufundował SAWP, a jej zespół w trio – drugą nagrodę. My zaoferowaliśmy dołączenie do grona New Talents i tak oto się w nim znaleźli.

więcej >>>

OLA BŁACHNO

Ola Błachno – wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka. Jej muzyka jest jak ona sama: refleksyjna, liryczna, ale i bardzo żywiołowa. Trudno o jednoznaczne określenie stylu twórczości artystki. Według niej jest to zestawienie nowoczesnego jazzu z wpływami musicalu i songwriting’u. Jej kompozycje, bogate w improwizacje wokalne i instrumentalne, dopełnione są osobistymi teksami, w których opowiada ona o otaczającej ją rzeczywistości oraz jej własnym świecie emocjonalnym.

więcej >>>

ANIA BRATEK

Muzyk, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, trener wokalny, prowadząca warsztaty twórcze i songwriterskie oraz pomysłodawczyni, a także koordynator licznych projektów interdyscyplinarnych

więcej >>>

AGA BRUDNY ELECTRIC BAND

Aga Brudny Electric Band to formacja powstała w 2021 z długoletnich muzycznych przyjaciół. Liderką zespołu jest Aga Brudny- flecistka, kompozytorka, absolwentka katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ze swoim debiutanckim albumem Playground zapraszają słuchaczy na swój muzyczny „plac zabaw” gdzie mieszają się i kotłują jazz, fusion, funk, pop a nawet klasyka. Płyta została uznana przez portal Polska Płyta / Polska Muzyka za jedną z 10 najlepszych płyt jazzowych w 2021 roku.

więcej >>>

DOMINIKA CZAJKOWSKA

Pianistka, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, reżyserka dźwięku. W listopadzie 2021 ukazał się  debiutancki album artystki „Północ” zawierających 10 autorskich kompozycji. Muzyka Dominiki zawiera w sobie elementy jazzu, ale także popu i innych stylów muzycznych. W swoich kompozycjach czerpie inspirację z twórczości takich artystów jak m.in. Diana Krall, Jamie Cullum, czy Norah Jones. Oto jedna z przepięknych piosenek z płyty p.t. „Północ”:

więcej >>>

KAROLINA LIZER

Pianistka, klawesynistka, autorka tekstów, kompozytorka, niezwykła interpretatorka poezji. Wydała dwa autorskie albumy studyjne : „Lśniąca.Łąkowe historie…”  oraz  „Onyks”.

Wieloletnia uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Absolwentka wielu szkół muzycznych i artystycznych. W swojej karierze współpracowała z wybitnymi artystami takimi jak Bogdan Hołownia, Janusz Strobel, Wojciech Zieliński i wielu innych. Od 2021 roku współpracuje z grupą znakomitych muzyków , z którą występuje pod nazwą Karolina Lizer i jej Folk Orkiestra.

więcej >>>

IDALIA ROBERTA KUROWSKA

Nie sądziliśmy, że tak poszerzymy naszą propozycje młodych talentów o tak uzdolnioną młodzież w różnych gatunkach sztuki. Poszerzamy ją o taniec i muzykę klasyczną lub też różnorodne ich połączenie. Idalia Roberta Kurowska jest polską artystką interdyscyplinarną.

więcej >>>

MAŁGORZATA MARKIEWICZ

Jedna z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej. O jej talencie na łamach czasopisma „Tylko Rock” wypowiadał się sam Czesław Niemen. Po sukcesach związanych z wygraną finału Szansy na Sukces oraz nagrodą radiowej Jedynki za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (najmłodsza uczestniczka w historii) otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album „Psałterz Wrześniowy”.

więcej >>>

5/6 (Pięć Szóstych)

To zespół wokalny a’capella, często określany „polskim Pentatonixem”. Korzystając z techniki vocal play wokaliści wykonują własne aranżacje przebojów muzyki rozrywkowej oraz autorskie utwory. W skład zespołu wchodzą: Justa Czarnota, Madzia Karmiłowicz, Renata Tuszyńska, Paweł Orłowski, Wiktor Gabor, Jan „Elf” Czerwiński. 

więcej >>>

SABINA MECK

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest kompozytorką, wokalistką, aranżerką, producentką, autorką tekstów. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. W 2019 roku zakwalifikowała się na studia kompozycji i aranżacji do klasy Gary’ego Lindsay’a (Frost School of Music, Miami).  

więcej >>>

MUSKA

Muska to pseudonim Karoliny Błasik, artystki, wokalistki, gitarzystki, która pisze poezje, teksty piosenek, komponuje i realizuje wizje artystycznie niezależnie. 

więcej >>>

NOVELA

NoVela to warszawski zespół założony w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Grupa ma na koncie m.in. współpracę ze znanymi twórcami piosenek: Markiem Kościkiewiczem i Markiem Dutkiewiczem. Wydała także dwie płyty „39:54” i „18 łez”. Muzyka, którą tworzy NoVela, to brzmieniowe połączenie POP-FUNK-ROCK podszyte duchem lat 80. i 90., ale zaaranżowane i brzmiące współcześnie.

więcej >>>

OREADA

OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę Folk OFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, podczas których OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka.

więcej >>>

OS.SO

Songwriterka, producentka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. W jej żyłach płyną dźwięki gitary basowej, ale gra też na perkusji. Jako producentka i songwriterka sprawnie porusza się między muzycznym gatunkami (napisała ponad 120 utworów dla innych artystów), na stałe współpracuje z wytwórnią Magic Records i Delphy Records, regularnie bierze udział w międzynarodowych campach songwriterskich.

więcej >>>

PRAWDZIWA RUDA

Prawdziwa Ruda, czyli Magdalena Męcik to 26 letnia wokalistka z Myszkowa. Rozwija swój talent wokalny od najmłodszych lat. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w szkole podstawowej. Na swoim koncie ma także liczne występy tj. podczas Dni Myszkowa i na finale WOŚP. Uczestniczka wielu przeglądów i konkursów. Zwyciężczyni Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Dmitra p.t. „Nasz Talent”.

więcej >>>

RANNE PTASZKI

Ranne Ptaszki, dawniej Early Birds, to grupa przyjaciół, których losy połączył wydział jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Jako zespół działają od 2016 roku. W 2017 roku wydali debiutancką płytę “Świt” nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia. W drugiej połowie 2023 roku pojawi się ich druga płyta z udziałem kwartetu smyczkowego, zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka.


więcej >>>

SYLWIA S.

Wokalistka, songwriterka, absolwentka warsztatów muzycznych w MDK w Częstochowie oraz MOK w Zawierciu. Swoją solową działalność rozpoczęła w 2012 roku publikując pojedyncze single. Mam na koncie projekty hip hopowe oraz elektroniczne. W 2020 roku rozpoczęła współpracę z Adamem Zarzyckim producentem muzycznym, autorem i twórcą teledysków,.Wspólnie stworzyli artystyczny kolektyw, dzięki któremu powstał debiutancki album Sylwii (Adama kolejny) Mów mi Narcyz.

więcej >>>

KAMA SALACH

Wrażliwa, odważna, kreatywna, bierze życie takim jakie jest próbując na co dzień odnajdywać piękno w każdej sytuacji i cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Muzyka Kamy Salach łączy ze sobą delikatność oraz subtelność z energetycznym, mocnym zacięciem. Wokalistka, pianistka, kompozytorka w swoim muzycznym świecie łączy ze sobą muzykę jazzową, filmową oraz alternatywny pop. 27 stycznia 2023 wydała debiutancką, solową płytę rozpoczynając współpracę z wytwórnią Kayax.

więcej >>>

SYLWIANA SHOBIYE

Wokalistka i trener wokalny z Poznania. Głośna, kolorowa i charyzmatyczna kobieta, która doświadczenie walki o samoakceptację i miłość własną przenosi na swoje teksty.

więcej >>>

SINGIN’ BIRDS

Singin’ Birds to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny poznały się w szkole muzycznej, a ich wspólne pasje i miłość do muzyki zaowocowały niezwykłą współpracą, która trwa już od kilku lat. Singin’ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów.

więcej >>>

SKRAWKI

Skrawki – to zespół muzyczny, którego brzmienie można sklasyfikować jako pop alternatywny, okraszony jazzem, latin i groovem. Poprzez muzykę chcą utrwalić to „coś” – cokolwiek ważnego, ewentualnie zabawnego, czasem groteskowego – jakiś wycinek z  świata pełnego absurdu. Konstruują przestrzenie ubrane w delikatne dźwięki z odrobiną szmeru i łoskotu. 

więcej >>>

SARA STOGOWSKA

To wokalistka, która śpiewa od około 6 roku życia, jest wokalnym samoukiem.  Na początku 2023 roku wokalistka zaczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem, który ma się ukazać tego samego roku. Album będzie koncepcyjny, a Sara na tym albumie zadebiutuje nie tylko jako wokalistka, ale też i kompozytorka, autorka tekstów oraz producentka muzyczna. 

więcej >>>

TAŃKA SZAFRANIEC

Kobiecość i karuzela uczuć, big-beat, rock, synth-pop oraz polska poezja XXw zatopiona w nowoczesności. Tak można określić jej styl. Pierwsza solowa płyta Tańki Szafraniec, wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, jest silnym głosem niezależnej artystki. Mozaika to pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. Tutaj synthy łączą się z poezją, mocny wokal spotyka gitarowe brzmienie, a „ejtisowy” beat porywa do tańca. 

więcej >>>

THE Q

The Q to konstelacja utworzona wokół jednego z liderów trójmiejskiej sceny – Macieja Łyszkiewicza. Łyszkiewicz zebrał pod szyldem The Q gdyńskich muzyków, nie związanych wcześniej z jego projektami No Limits, czy Leszcze. Na gitarze basowej gra Maciej Warda (ex-Farba oraz Big Jack Band Jacka Siciarka), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group).

więcej >>>

Komeda – „Romanse” – duet Joanna Wojtkiewicz i Mateusz Kaszuba

Komeda – „Romanse” to debiutancki projekt dwóch młodych artystów: wokalistki Joanny Wojtkiewicz i pianisty Mateusza Kaszuby. Pomysł na projekt zrodził się z chęci zinterpretowania kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w sposób autentyczny i prosty.

więcej >>>

IRKA ZAPOLSKA QUARTET

Pragnąc budować bliskie relacje ze słuchaczem, zespół skupia się na przybliżeniu gatunku oraz zainteresowaniu widza otwartą koncepcją muzyczną. Ich debiutancki album, wydany w 2023 roku, został zaprezentowany w formie teatralnej premiery.

więcej >>>

PATRYCJA ZARYCHTA

Wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Współpracowała m.in. z  Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Kubą Badachem, Arkiem Skolikiem, Piotrem Żaczkiem, Femi Temowo.

więcej >>>

KAROL CHACHURSKI

Wokalista, mutliinstrumentalista, producent muzyczny. Muzyka w jego życiu jest obecna od zawsze i wciąż odkrywa jej tajemnice na nowo. Doskonałe wykształcenie oraz ogromna pasja muzyczna sprawiły, że po szkole średniej jako młody artysta wyjechał do Anglii, gdzie kontynuował naukę śpiewu pod okiem wybitnych trenerów wokalnych. 

więcej >>>

AREK CZERNYSZ

Jeden z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki jazzowej, klasycznej i improwizowanej. Laureat wielu konkursów.

więcej >>>

RAFAŁ DUBICKI

Uważany za polskiego Chris’a Botti’ego Rafał Dubicki to absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan.

więcej >>>

HORNTET

Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków – absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Są laureatami wielu prestiżowych nagród.

więcej >>>

MARCIN KAJPER

Saksofonista tenorowy, altowy, sopranowy, multiinstrumentalista, aranżer, muzyk sesyjny. Wychowanek prof. Jarosława Knyszki w klasie klarnetu w PSM w Szprotawie, absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie klarnetu prof. Jarosława Wachowiaka.

więcej >>>

LAY D FUNK

Zespół założony w 2013 roku w Radomiu. Najnowszy projekt Nathan Williams & Lay D Funk to Fusion polskiego jazzu z amerykańskimi korzeniami bluesa, funky, soulu, jazzu nowoorleańskiego, hip-hopu….

więcej >>>

LET SEE THIN

Czas na mocniejsze uderzenie na naszym portalu! Polski zespół muzyczny utworzony w 2018 roku w Łodzi, grający muzykę  z pogranicza rocka i art rocka, wzbogaconego o akcenty elektroniczne.

więcej >>>

DAMIAN PIETRASIK QUINTET

Skład zespołu to: Damian Pietrasik na fortepianie, Ignacy Wendt na trąbce, Michał Łuka na saksofonie, Mateusz Dobosz na kontrabasie oraz Rafał Olewnicki na perkusji. Damian Pietrasik – lider Quintetu, pianista, kompozytor. Jego muzyka nie jest zamknięta w ramach stylistycznych. Przenikające się nawzajem gatunki można wyraźnie usłyszeć w Jego twórczości.

więcej >>>

POWOLNO

Odrobina folku z domieszką jazzowego brzmienia a wszystko to zanurzone w „popowej” aranżacji taki jest przepis na POWOLNO.

więcej >>>

MARCIN STASZEK

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, muzyk sesyjny, konferansjer, prezenter, aktor dubbingowy, lektor. Uczestnik III oraz VI edycji The Voice of Poland. Zwycięzca odcinka Szansy na Sukces z grupą ENEJ. Uczestnik finału sezonu Szansy na Sukces Opole 2020.

więcej >>>

TAPPAHALL

Mix indie rocka, synth popu i elektroniki na światowym poziomie. Grupa działa od blisko czterech lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i zaskakujące aranże połączone z multiinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie.

więcej >>>