Fot. Michał Pańszczyk

Agnieszka Wilczyńska. Czołowa polska wokalistka jazzowa, autorka tekstów, pedagog, trener wokalny (m.in. program „Twoja twarz brzmi znajomo”).

Od 1998 roku, przez kolejnych 9 lat była wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. W 2022 roku otrzymała Nagrodę Indywidualną II Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce przyznaną przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

 Prowadzi warsztaty wokalne w zakresie emisji głosu, improwizacji i  interpretacji- jazz , piosenka. 

Pracowała jako:

konsultant wokalny z takimi artystami jak :

– Danuta Stenka – film „Czarny Mercedes”

https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1248832

– przy spektaklu „Sześć i pół kobiety w Teatrze „Studio”  (m.in. Mirosław Zbrojewicz, Dominika Kluźniak, Joanna Trzepiecińska, Agata Góral, Piotr Siwkiewicz, Monika Obara) 

https://encyklopediateatru.pl/przedstawienie/47449/szesc-i-pol-kobiety

– Piotr Polk- sesja nagraniowa  płyty  „Mój film”

– Reni Jusis- sesja nagraniowa  płyty „Ilusion”

– Sławek Uniatowski

– kierownik muzyczny przy produkcjach dubbingowych seriali animowanych dla dzieci,

Jurorka konkursów wokalnych. Trzykrotnie nominowana do nagrody Fryderyk. Laureatka nagrody “Fryderyk 2016” w kategorii Jazz za płytę „Tutaj mieszkam”- piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Ma na swoim koncie dwie Złote Płyty – “Pogadaj ze mną” i „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”. Ambasadorka Szczecina, laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin 2016, laureatka I nagrody na Międzynarodowym  Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 2016 wybierana w wyniku głosowania do reprezentowania sekcji muzyki jazzowej w Radzie Akademii Fonograficznej – obecna edycja  2024-2027.