Fot Marcin Jankowski Drzęźla

Anna Bratek – muzyk, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, trener wokalny, prowadząca warsztaty twórcze i songwriterskie oraz pomysłodawczyni, a także koordynator licznych projektów interdyscyplinarnych.

Ponadto specjalista z zakresu komunikacji w biznesie międzynarodowym, marketingu i PRu. Liderka zespołu MØW i współzałożycielka zespołu Slow Sunset.

Autorka i kooordynatorka projektu MÓWimy muzyką (seria mikrodokumentów dotyczących problemów społecznych) oraz Sztuka MÓWi (projekt wykorzystujący synergię sztuk). Pomysłodawczyni warsztatów Inspiratorium i warsztatów pobudzających potencjał twórczy.

Z zespołem MØW Ania w 2018 roku wydała debiutancką płytę pt Historie zebrane pod banderą słowackiej wytwórni Hevhetia. MØW zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym w Szwecji, Czechach, Słowacji i dla Japonii (z powodu pandemii koncert odbył się online). Utwór „Ciężar” znalazł się wśród 10 najlepszych utworów (spośród niemal 2000) nadesłanych na konkurs z okazji 100-lecia ZAiKSu. Ania miała okazję wykonać go w Studiu Koncertowym im. Lutosławskiego. W 2021 roku MØW wydał drugi albumu długogrający. Przy jego tworzeniu zespół współpracował ze wspaniałym producentem Tomaszem Harrym Waldowskim (Skubas, Renata Przemyk, Lemon). Płyta była płytą tygodnia na portalu onet.pl: https://kultura.onet.pl/muzyka/recenzje/plyty-tygodnia-recenzja-czeslaw-mozil-metallica-misia-furtak-mow/l69l37k i płytą tygodnia w Radiu Lublin. Z kolei utwór Etiuda o samotności znalazła się w gronie 30 utworów najczęściej granych w czeskim Radiu Proglas w 2022 roku!

Pandemia przyniosła również nową współpracę ze znakomitym producentem, basistą, właścicelem labelu i managerem – Maciejem Nestorem. Projekt o nazwie Slow Sunset debiutował w 2021 i od tamtej pory regularnie koncertuje I tworzy. Jest to muzyka z pogranicza gatunków (indie soul, indie pop), która ma za zadanie pozwolić się oderwać od codzienności, ale przekazywać też wartościowe treści. Wszystkie do tej pory udostępnione single Slow Sunset cieszą się powodzeniem u odbiorców i na playlistach platform streamingowych. Wraz z Maciejem Nestorem I kanadyjskimi muzykami zagrali koncert podczas Candaian Music Week w Toronto 2023.

Ania obecnie prowadzi również chór gospel Z miłości, gdzie zajmuje się stroną wokalną, aranżacjami I brzmieniem chóru.

Muzyka zespół MÓW, słowa Ania Bratek i Basia Derlak (rap):

Kolejny utwór to Nasłuch – muzyka Sibuku, słowa Ania Bratek:

muzyka i tekst – Ania Bratek