Fot. Archiwum CKI

Czas na przedstawienie jazzmana nowego pokolenia, którego życiorys znajduje się już na Wikipedii, pomimo młodego wieku i który działa w branży muzycznej od 12 lat, m. in. był właścicielem jednego z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce Quality Studio.  Genialny pianista. Z osiągnięciami, m. in napisał ostatnio muzykę do filmu pełnometrażowego. Miał tez przyjemność grać z Leszkiem Możdżerem na 4 ręce. Oprócz tego w młodości należał do zawodowej grupy niepełnosprawnych sportowców w dyscyplinie pływania, która przywiodła mu takie osiągnięcie jak srebrny medal na paraolimpiadzie w Pekinie. A oto parę szczegółów z jego życia zawodowego jako muzyka i zespołu, z którym, gra na co dzień. 

Skład zespołu to: Damian Pietrasik na fortepianie, Ignacy Wendt na trąbce, Michał Łuka na saksofonie, Mateusz Dobosz na kontrabasie oraz Rafał Olewnicki na perkusji.

Damian Pietrasik – lider Quintetu, pianista, kompozytor. Jego muzyka nie jest zamknięta w ramach stylistycznych. Przenikające się nawzajem gatunki można wyraźnie usłyszeć w Jego twórczości.

Oprócz współpracy z artystami na scenie, komponuje muzykę filmową, m.in. do kinowej produkcji „Samiec Alfa”, który prezentowany był na największych festiwalach filmowych świata np. International Film Festival of India w listopadzie 2021 r., czy Neisse Film Festival 2022 r.

Fot. Archiwum CKI

Występował na wielu festiwalach europejskich np. „A To Jazz Festival” w Sofii, gdzie zagrał wśród takich artystów jak Branford Marsalis, Kurt Elling, czy Nik West. Występował w wielu prestiżowych klubach jazzowych Europy takich jak Blue Note Club w Dreźnie, Cotton Club w Kaiserslautern, Esse Club w Moskwie i wielu innych. Współpracował i współpracuje również jako sideman z artystami jazzowymi, bluesowymi i popowymi takimi jak Bart Sosnowski, Michał Sołtan, Nika Grann, Pola Rise, Edyta Górniak, Magdalena Tul, czy francuski Ave Nue.

W 2021 roku nagrał swój długogrający album „River”, na którym gościnnie wystąpili wybitni artyści tacy jak: Milo Kurtis, Wojciech Konikiewicz oraz Amalia „Umeda” Obrębowska. Oto skrót utworów z tej płyty.

damian pietrasik quintet live concert jazz warsaw – YouTube

Damian pojawił się dzięki NTG w audycji Marka Romańskiego w audycji Ale jazz!. Pan Marek (w magazynie Audio-Video), a także Piotr Iwicki napisali dla niego recenzję jego debiutanckiej płyty „River”.