Producent muzyczny i pianista wietnamskiego pochodzenia, urodzony w Warszawie. Z wykształcenia reżyser dźwięku, artysta piszący własną muzykę. Jego styl muzyki można określić jako fuzję jazzu z rock’iem oraz minimal music. Jako inspiracje, cytuje artystów takich jak GoGo Penguin, Tigran Hamasyan oraz Avishai Cohen.

Artysta łączący w swojej twórczości style muzyczne z całego świata. Zręcznie miesza ze sobą elementy muzyki klasycznej z rozrywkową, akustycznej z elektroniczną i tradycyjnej z nowoczesną. To wszystko przy niezwykłym, polsko-wietnamskim zderzeniu kultur.

Jest absolwentem wydziału Reżyserii dźwięku (UMFC w Warszawie) oraz ukończył wysoko cenioną uczelnię Berklee College of Music w USA. Podczas studiów był członkiem jednego z najbardziej prestiżowych kolektywów – Berklee Indian Ensemble, kierowanego przez Annette Philip oraz Rainbow Big Band prowadzonego przez Tię Fuller.

Uczył się u największych światowych artystów. Byli to między innymi: Włodek Pawlik, Neal Smith, Nando Michelin, Kevin Harris, Vadim Neselovskyi, Maxim Lubarsky i Allain Mallet, Darren Barrett, Dave Fiuczyński, George Garzone, Tiger Okoshi i Tia Fuller.

Fot. Anita Wąsik

Występował na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, współpracując z najlepszymi artystami. Byli to m.in. Zakir Hussein, Mateusz Smoczyński, Rafał Sarnecki, Piotr Schmidt, Layth Siddiq, Rohith Jayaraman i Guy Bernfeld.

Aktywnie działa w przemyśle filmowym i fonograficznym, jako realizator dźwięku i producent muzyczny. Tworzy własne kompozycje, w których skupia gatunki modern i progressive jazz. To właśnie z połączenia muzycznych inspiracji z najdalszych zakątków świata oraz autorskiego stylu powstają jego pełne głębi i energii utwory. Jest kompozytorem do dzieł audiowizualnych – reklam oraz filmów.

W 2021 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana “Sounds Good” zyskując duże uznanie krytyków i słuchaczy. Pozytywne recenzje ukazały się m.in. na portalach: “Era Jazzu”, “Jazzpress”, “Laboratorium muzycznych fuzji” i “Donos Kulturalny”.

„Fryderyk HD już w bardzo niedalekiej przyszłości może z powodzeniem zostać jednym z najbardziej inspirujących artystów w naszym kraju, czego oczywiście należy mu życzyć. Taki potencjał powinien być wykorzystany.”

Marcin Puławski, Laboratorium Muzycznych Fuzji

Oto jeden z utworów jego autorstwa zatytułowany Ingenium:

www.fryderykhd.com

Fryderyk pojawił się dzięki NTG w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka i Radiu Nowy Świat.