„Kształt, kolor, dźwięk” to nowy cykl autorskich koncertów w Galerii Sztuki Donde w Warszawie, łączących muzykę jazzową oraz klasyczną. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu!

4 listopada 2023 wystąpi znakomity projekt akustyczno-elektorniczny: Geso Gato!

🎵 SKŁAD
Grzech Piotrowski – saksofon / fx
Jan Smoczyński – instr. klawiszowe / fx
Krzysztof Gradziuk – instr. perkusyjne / preparowane
Gniewomir Tomczyk – perkusja / elektronika

📍 Adres: Galeria Donde ul. Frycza-Modrzewskiego 22, Warszawa, Polska

📍 START – godz. 20:00 (po jak i przed koncertem zapraszamy na lampkę wina)

BILETY: 100zł/120zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu) można dostać pod linkiem:

https://evently.pl/events/3299-geso-gato-scena-muzyczna-galerii-donde?fbclid=IwAR3OwCvxz2RR10op2VPjBYWA5w5W_0oIMi0Q6aQPJp_d-_yKB_nJW2y2mBc


lub nabyć przed koncertem bezpośrednio w Galerii Donde lub zarezerwować pod numerem tel. 784 691 601

POSŁUCHAJ: https://www.youtube.com/watch?v=jpZ-v4sEe7g

J A Z Z / E L E C T R O N I C I M P R O V I S A T I O N G R O U P

🎵 O PROJEKCIE:
GESO GATO – Jazz, elektronika, improwizacja, przestrzeń… Nowa formacja na polskiej scenie jazzowej, występująca w składzie: Grzech Piotrowski (saksofon), Jan Smoczyński (intr. klawiszowe, syntezator basowy), Krzysztof Gradziuk (intr. perkusyjne preparowane) oraz Gniewomir Tomczyk (perkusja, sample). Zespół wykonuje różnorodne i niezykle barwne improwizacje, wykorzystując instrumenty akustyczne jak i elektroniczne. Modulacja brzmień saksofonu, loopery, syntezaory, perkusja hybrydowa, intr. perkusyjne oraz preparowane, pozwalają artystom odkrywać nowe przestrzenie muzyczne, a odbiorcy zanurzyć się w niecodziennych obrazach, odcieniach i kolorach. Projekt zainugurował w 2021 roku.

🎵 O CYKLU:
„Kształt, kolor, dźwięk” – nowy, autorski cykl koncertów na muzycznej mapie Warszawy odbywający się w Galerii Donde, stworzonej przez znakomitą artystkę Dominikę Donde. Za muzykę, aranżację oraz dobór artystów odpowiada perkusista, muzyk Gniewomir Tomczyk.

Nazwa cyklu, łączy wiele sfer sztuki – kształt ukryty jest w znakomitych pracach Dominiki, kolory skrywają barwy instrumentów, a dźwięk to melodie wydobywające się z gry muzyków. Koncerty łączą ze sobą muzykę klasyczną z jazzową, ambientową/przestrzenną i filmową. Do każdego występu dobierane jest również przez Gniewomira oryginalne instrumentarium (np. harfa, wibrafon, instrumenty preparowane, głos – lektor).

Dobór instrumentarium oraz aranżacje kompozycji wykonywanych podczas koncertów dobierane są z myślą o obecnej tematyce wystawy – tak aby harmonijnie rezonował ton muzyki z pracami artystycznymi znajdującymi się w galerii.

Do zobaczenia!

🔧 Patron medialny: New Talents Generation / Paulina Mazur

🔧 Organizacja & produkcja
Gniewomir Tomczyk:
tel. 784 691 601
mail. gniewomir.tomczyk@gmail.com

Malwina Ozimska:
tel. 888 706 440
mail. ozimska.malwina@gmail.com