Fot. Dawid Laskowski

Tym razem wystąpi maestro Peter Brötzmann jeden z najważniejszych improwizatorów wszech czasów, saksofonista, malarz- wraz z jego sztandarowym kwartetem składającym się z wibrafonisty Jasona Adasiewicza, kontrabasisty Johna Edwardsa i perkusisty Steve’a Noble.

Data: Wtorek & Środa, 07. & 08.02.2023

Wejście na koncert: 19:00

Rozpoczęcie koncertu: 20:30

Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)

Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Warto podkreślić, że koncerty tego rzadkiego kwartetu odbędą się tylko w Pardon To Tu Warszawie i w legendarnym „Cafe Oto” w Londynie. Peter Brötzmann jest jednym z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej. Jego styl cechuje ostry, nieokrzesany ton, oraz liryczność. Energiczny sposób grania improwizacji przez Brötzmanna został nazwany brötzen (niem.), co się przysłużyło do nadania mu przydomku „najgłośniejszego saksofonisty świata”. Gra również na klarnecie i na węgierskim instrumencie dętym tarogato. Barwa tonu Brötzmanna nie owija niczego w bawełnę, a jego solówki często osiągają dużą intensywność. Nie opuszcza on jednak tradycyjnych struktur jazzowych; motywy odgrywają ważną rolę w jego muzyce, a eksplozje bezlitosnych improwizacji są często oparte na melodii. Te cechy są bliskie stylowi gry Alberta Aylera, którego można uznać za największe źródło inspiracji Brötzmanna.

Współpracował m.in. z Anthonym Braxtonem, Donem Cherrym, Cecilem Taylorem, Billem Laswellem i Mikołajem Trzaską. Jego nagrany w 1968 roku album „Machine Gun” jest uznawany za jeden z najważniejszych w free jazzu.

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

The Quartet

➳ Peter Brötzmann – saksofony

➳ Jason Adasiewicz – wibrafon

➳ John Edwards – kontrabas

➳ Steve Noble – perkusja