Wokalista, mutliinstrumentalista, producent muzyczny. Muzyka w jego życiu jest obecna od zawsze i wciąż odkrywa jej tajemnice na nowo. Jego muzyczna ścieżka kariery rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy podjął naukę w klasie perkusji w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach. Od tego czasu zdobywał nowe doświadczenia i doskonalił swój warsztat artystyczny. 

Fot. Michał Krawczyński

Doskonałe wykształcenie oraz ogromna pasja muzyczna sprawiły, że po szkole średniej jako młody artysta wyjechał do Anglii, gdzie kontynuował naukę śpiewu pod okiem wybitnych trenerów wokalnych. Po powrocie do kraju nieprzerwanie doskonalił swą muzyczną karierę i zaczął być znany szerszej publiczności pod pseudonimem Charlie H.

 Z sukcesem uczestniczył w pierwszej edycji znanego telewizyjnego talent show „All together now”, co stało się dla niego początkiem ogromnych sukcesów na scenie. Karol jest także laureatem wyróżnienia projektu „Szansa na sukces” – Opole 2021, w którym uczestniczył z zespołem De Mono. Oto jego autorski utwór:

Charlie H & Chris Cat – Waiting for the rain – YouTube