Karolina Błachnia Quartet

Poznaliśmy ich podczas Wesoła Jazz Festiwal odbywającego się w dniach 8-10-16 września 2023, którego byliśmy patronem. Pani Karolina Błachnia otrzymała wyróżnienie dla swojego zespołu w konkursie młodych talentów Wesjazz Competition, którą ufundował SAWP, a jej zespół w trio – drugą nagrodę. My zaoferowaliśmy dołączenie do grona New Talents i tak oto się w nim znaleźli.

Polski kwartet powstały w Warszawie, założony na początku 2023 roku. Wykonuje muzykę autorską, jazzową, improwizowaną. Liderka w muzyce ceni sobie wolność, otwartość i poczucie wspólnoty, a w swojej twórczości
dzieli się przemyśleniami na temat otaczającego ją świata. Karolina Błachnia to wokalistka jazzowa, instrumentalistka i kompozytorka, absolwentka ZPSM im. F.Chopina w Warszawie i studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pochodząca z Warszawy artystka wykonuje wraz z zespołem jej własne oraz współtworzone przez nią kompozycje. Przy fortepianie zasiada Piotr Andrzejewski, student Uniwersytetu Muzycznego im.F. Chopina w Warszawie i uczeń ZPSM im. F.Chopina w Warszawie. Na kontrabasie gra Maciej Baraniak, również student Uniwersytetu Muzycznego i absolwent ZPSM im. F.Chopina w Warszawie, a na perkusji Mikołaj Mańkowski, uczeń ZPSM im. F. Chopina w Warszawie oraz od przyszłego roku akademickiego – student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. 

Członkowie zespołu są laureatami konkursów takich jak: Ogólnopolski Konkurs Zespołów Jazzowych School & Jazz Festiwal w Lubaczowie, Wesjazz Competition, Tarnów International Jazz Contest, Konkurs Muzyczny Centrum Edukacji Artystycznej. Karolina Błachnia Quartet otrzymał nagrodę GrandPrix na konkursie JAZZiNSPIRACJE 2023 podczas 14. Lublin Jazz Festiwal. Karolina Błachnia otrzymała również wyróżnienie w I edycji Wesjazz Competition, gdzie prezentowała wraz z kwartetem swoje utwory. Zespół jest w trakcie przygotowań do nagrania debiutanckiej płyty.

Oto próbka ich możliwości: