Pianistka, klawesynistka, autorka tekstów, kompozytorka, niezwykła interpretatorka poezji.
Wydała dwa autorskie albumy studyjne : „Lśniąca.Łąkowe historie…” oraz „Onyks”.
Wieloletnia uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Absolwentka wielu szkół muzycznych i artystycznych. W swojej karierze współpracowała z wybitnymi artystami takimi jak Bogdan Hołownia, Janusz Strobel, Wojciech Zieliński i wielu innych. Poza solową karierą występuje jako solistka w Ludowym Zespole Artystycznym PROMNiI a także śpiewając w projekcie ABBA Orkiestrowo. Od 2021 roku współpracuje z grupą znakomitych muzyków , z którą występuje pod nazwą Karolina Lizer i jej Folk Orkiestra.
Do jej największych osiągnięć należą:
*Zdobycie trzech nagród na Premierach 59 KFPP w Opolu 2022 :Nagrodę Publiczności im. Karola Musiała, Nagrodę Jury oraz Nagrodę ZAiKS z najlepszy tekst (Tomasza Kordeusza)
*Uczestniczka finałów polskich Preselekcji do Eurowizji 2022
*Finalistka w koncercie Debiuty 57 KFPP w Opolu
* Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021
* Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim 2015
* l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim 2020
* I nagroda w konkursie Wolna Scena Karrot 2020
* I nagroda na Ogólnopolskim konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” 2020
* III miejsce na 56 Studenckim Festiwalu w Krakowie 2020
* Wyśpiewała I nagrodę w konkursie na piosenkę o dzielnicy „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej” oraz otrzymała Nagrodę Publiczności 2019 ( „Stacyjka Wesoła”, muz. Wojciech Zieliński, sł. Tomasz Kordeusz)
I wiele, wiele innych.
(34) Karolina Lizer – Czysta Woda || 59. KFPP Opole 2022 – YouTube
Onyks” to druga po „Lśniącej. Łąkowe historie” w pełni autorska płyta Karoliny Lizer. To efekt wielu miesięcy muzycznych poszukiwań i pracy nad utworami.
Współpraca Karoliny z muzykami Folk Orkiestry rozpoczęła się w 2021 roku od nagrania z zespołem Bum Bum Orkestar dwóch pierwszych utworów. Ostateczny skład zespołu uformował się podczas przygotowywania projektu do nagrania albumu „Onyks”. W skład zespołu wchodzą: Mateusz Wachowiak– kierownik muzyczny,akordeon, Oliwier Andruszczenko– klarnet, saksofon, Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, flugelhorn, Krzysztof Łochowicz– gitara, mandolina, Piotr Janiec – tuba, Jarema Jarosiński – perkusja. Do zespołu dołączyła również Zuznna Lenkiewicz, która wspiera wokalnie wykonania. Gościnnie w niektórych projektach współpracuje z Karoliną grupa wokalno – taneczna z LZA PROMNI w składzie Ola Barcińska, Katarzyna Kowalik i Martyna Staniec-Bialik oraz Andrzej Wołosz – choreograf.
Piosenka „Kare konie” podczas występu w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego:
Karolina Lizer i jej Folk Orkiestra – Kare konie LIVE – YouTube
Na album składa się trzynaście piosenek, które inspirowane są tradycyjną muzyką polską oraz muzyką polskich mniejszości narodowych i etnicznych, między innymi Żydów, Serbów, Cygan, Greków. Całość zespolona słowiańskim korzeniami i słowiańskim zacięciem wokalistki, łącząca wielobarwną muzykę a także łącząca wiele tradycji narodów zamieszkujących wspólnie na jednym terytorium Polski. W utworach, które czerpią z tradycyjnej polskiej muzyki ludowej np. z Kurpi, czy Śląska Cieszyńskiego , z muzyki krakowskich Żydów, Serbów, Romów czy Greków słychać również wpływy muzyki z innych stron świata takich jak Argentyna, Francja, Meksyk czy nawet z krajów arabskich.
Piosenka „Moondance” z towarzyszeniem akompaniamentu z Bogdanem Hołownią:
Karolina Lizer i Bogdan Hołownia – Moondance – YouTube
Karolina śpiewa też koncerty jazzowe ze standardami w języku polskim z własnymi tekstami lub tłumaczeniami. Ma w swoim repertuarze utwory innych wykonawców takich jak: Van Morrison, Kabaret Starszych Panów.
Karolina pojawiła się dzięki NTG w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka.