4 stycznia br o 20.00 odbył się na koncert BogArt Project w Klubie Bardzo Bardzo przy Nowogrodzkiej 11. Kompozycje BogArt PROJECT są inspirowane m.in. twórczością EST, Gonzalo Rubalcaba, Brad Mehldau, Shai Maestro, Craig Taborn, Andy Milne, Pianohooligan, Tigran Hamasyan. Wystąpił jeden z uczestników naszego projektu – kompozytor i aranżer, a także pianista – Artur Bogusławski ze swoim Trio.

Fot. Paulina Mazur

W projekcie BogArt Project zagrali:

⚫️ Artur Bogusławski – kompozytor, pianista, aranżer. Jego jazzowa pasja i chęć improwizacji pojawiły się dużo wcześniej niż warsztat muzyczny. Wchodząc w interakcję z innymi muzykami od razu przenosi wszystkich obecnych do innego wymiaru. Artur ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Kompozycji i Aranżacji. Doświadczenie zdobył pracując przez lata jako muzyk sesyjny i kompozytor, występował na wielu festiwalach m.in. Opener, Off Festiwal, Tauron, Weekender, Festiwal Piosenki w Opolu, Sopot Festiwal, Top Trendy, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree.

⚫️ Jan Wierzbicki – gitarzysta basowy i kontrabasista. Absolwent klasy kontrabasu jazzowego w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W kręgu jego zainteresowań muzycznych leży głównie jazz i brzmienia eksperymentalne.

⚫️ Dominik Jaske – perkusista, perkusjonalista, urodzony w 1993 r. w Zielonej Górze. Swobodnie porusza się w różnych stylistykach muzycznych od jazzu począwszy, przez salsę, gospel, funk, hip-hop, na muzyce ludów pierwotnych skończywszy. Umiejętności doskonalił m.in. na Wydziale Jazzu przy Bednarskiej w Warszawie pod okiem weteranów polskiego jazzu. Obecnie jest studentem kierunku jazz i muzyka estradowa na Akademii muzycznej we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma uznanymi artystami sceny polskiej oraz zagranicznej.