11.06.2023 o g. 20.00 w Klubie Muzycznym Bardzo Bardzo wystąpi Dawid Lubowicz Quartet podczas cyklu Jazz Session oraz na Jazzowej Scenie PSJ! Usłyszycie wcześniejsze kompozycje oraz nowe, przedpremierowe utwory, które znajdą się na kolejnej płycie artysty! Zapraszamy!

🎵SKŁAD:
Dawid Lubowicz – skrzypce
Jakub Lubowicz – piano
Robert Kubiszyn – bass
Patryk Dobosz – perkusja

Posłuchaj! – „SEIFERT JAZZ DAYS”:
https://www.youtube.com/watch?v=QAr3TO4H3pk

🎵 PLAN WIECZORU:
godz. 19:00 ▶ Otwarcie Klubu
godz. 20:00 ▶ Koncert & Rozmowa z Artystą (Mikołaj Tyczyński Radio Nowy Świat)
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BILETY: 50zł ▶ przedsprzedaż | 60zł ▶ w dniu koncertu

🎵 O ARTYŚCIE:
Dawid Lubowicz (1981) – skrzypek, kompozytor, wszechstronnie wykształcony muzycznie zakopiańczyk. Absolwent klasy skrzypiec klasycznych prof. Konstantego A. Kulki na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) oraz skrzypiec jazzowych dr. Henryka Gembalskiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Laureat III nagrody oraz Nagrody Specjalnej Dyrektora Europejskiego Centrum
Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach podczas I edycji
Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.

Współzałożyciel i członek licznych zespołów, wśród których wymienić można grupy charakteryzujące się tak odmienną stylistyką, jak alTango, Opium String Quartet, Atom String Quartet czy Bester Quartet, odnoszących sukcesy i szeroko rozpoznawalnych na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej.

Jako kompozytor wzbogacił repertuar wielu zespołów muzycznych. Jest także współtwórcą cieszącego się ogromną popularnością musicalu Piloci, wystawionego kilkaset razy na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Warstwa muzyczna spektaklu nie tylko doczekała się trwałej rejestracji, ale także uzyskała status kolejno złotej i platynowej płyty. Jego kompozycje wyróżnione
zostały również m.in. IV nagrodą w międzynarodowym konkursie
kompozytorskim Crossover Composition Award w Mannheim w Niemczech (za duet skrzypcowy Carpathian, który następnie został wydany nakładem wydawnictwa Peermusic).

Brał udział w realizacji kilkudziesięciu płyt, zarówno w roli gościnnej, jak i współtwórcy, czy też lidera. Znaczna część wydawnictw spotkała się z entuzjazmem publiczności i krytyków, czego wyrazem są liczne nominacje i nagrody w najbardziej prestiżowym konkursie polskiego przemysłu muzycznego Fryderyki – nominacje za płyty Back To Melody (Opium String Quartet) oraz Nica’s Dream (Nika Lubowicz), a także statuetki za albumy Fade In oraz Places (Atom String Quartet), jak również Made in Poland oraz Supernova (Atom String Quartet wspólnie z NFM Orkiestrą Leopoldinum).

W 2018 roku utworzył autorski zespół Dawid Lubowicz Quartet, do którego największych sukcesów należy nagranie płyty Inside. Album otrzymał nominację w plebiscycie Fryderyki 2019 (w kategorii Album Roku Jazz), podobnie jak sam lider grupy (w kategorii Debiut Roku Jazz).

W roku 2022 nagrał w duecie z Christianem Danowiczem płytę STORIES, która zawiera autorskie kompozycje stworzone na dwoje skrzypiec. Utwory te ukazały się również w wersji nutowej i są dostępne na rynku wydawniczym.

Od wielu lat współpracuje jako aranżer i kompozytor m.in. z Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Narodowym w Warszawie, Operą Nova w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.

Regularnie koncertuje na ważniejszych scenach całego świata, występując ze znamienitymi artystami. Spośród wielu fascynujących przedsięwzięć muzycznych, najbardziej ceni sobie spotkania na scenie z takimi artystami jak Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Zohar Fresco, Paolo Fresu,
Mino Cinelu, Anna Maria Jopek, Olga Pasiecznik, Grażyna Auguścik, Jerzy Maksymiuk, Janusz Olejniczak czy Władysław Sendecki.

Od 2020 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Bilety do nabycia: https://goout.net/pl/bilety/dawid-lubowicz-quartet/ybgr/?fbclid=IwAR2Uw26loZcxo-me9Hes-QkrELjEuiJFa2VoWpOWsW3LGQ4LzKKYlK8B8WA

Wydarzenia współfinansowane są przez STOART

Partnerzy: Jazz Radio, Jazz Press, Jazz Forum oraz New Talents Generation www.newtalentsgeneration.com

🔧 Organizacja & produkcja:
Gniewomir Tomczyk, Dominika Eichberger