Już po raz trzeci wracamy na deski Klubu Jazzowego BARdzo Bardzo do cyklu Jazz Session Scena PSJ. Tym razem wystąpią 16 kwietnia w niedzielę special Trio: Latorre/Krzemiński/Skolik Zapraszamy!

🎵SKŁAD:
Daniel Latorre – organy hammonda (Brazylia)
Piotr Krzemiński – trąbka
Arek Skolik – perkusja

Posłuchaj! – „Jest Jazz 004” (wywiad)
https://www.youtube.com/watch?v=tSj4hS81MMw

🎵 PLAN WIECZORU:
godz. 19:00 ▶ Otwarcie Klubu
godz. 20:00 ▶ Koncert & Rozmowa z Artystą (Mikołaj Tyczyński Radio Nowy Świat)
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BILETY: 50zł ▶ przedsprzedaż | 60zł ▶ w dniu koncertu

O ARTYSTACH:
DANIEL LATORRE – Mieszkaniec Sao Paulo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich hammondzistów. Kompozytor i lider świetnej, znanej również w Polsce grupy Hammond Grooves. Poza jazzowymi fascynacjami występował z takimi muzykami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura) i wieloma innymi. Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groovem.

PIOTR KRZEMIŃSKI – Trębacz jazzowy i kompozytor. Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree 2018, Złota Tarka 2019. Opiekun artystyczny i organizator cenionych przez publiczność koncertów oraz cyklów koncertów w Łodzi. Trębacz i solista Big Bandu „Fabryka Wełny”, z którym zdobył I-szą nagrodę „Grand Prix” na XXIII Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl 2018. Za swoją twórczość i działalność wyróżniony przez Stowarzyszenie Jazzowe „Melomani” i nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 oraz 2021 roku. W dorocznej ankiecie „Jazz Top”, czytelników magazynu „Jazz Forum” – uznany za jednego z dziesięciu czołowych polskich trębaczy 2019 oraz 2021 roku. Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bonham (USA), Ray Michaels (USA), Dave Latchaw (USA) oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni

AREK SKOLIK – Perkusja; zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych.

Wydarzenia współfinansowane są przez STOART

Partnerzy: Jazz Radio, Jazz Press, Jazz Forum oraz New Talents Generation www.newtalentsgeneration.com