Zapraszamy na drugi w 2023 koncert z cyklu OPEN SOUND. 22.05 (pon.) o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej w Warszawie wystąpi zespół MØW!

Po raz pierwszy na scenie zespół pojawi się wraz ze wszystkimi znakomitymi gośćmi obecnymi na płycie.
To będzie absolutnie niezapomniany wieczór. Niektóre aranżacje z pewnością Was zaskoczą.

Koncert w składzie:
Anna Bratek – wokal
Aga Derlak – piano, wokal
Mateusz Szewczyk – bas/kontrabas
Adam Wajdzik – perkusja

goście:
Basia Derlak – śpiew/rap
Tomek Waldowski – śpiew/perkusjonalia/gitara
Cyrpian Baszyński – trąbka
Bogdan Hołownia – fortepian

Z końcem listopada 2021 roku nakładem wytwórni V-Records ukazał się drugi album zespołu MØW pt. „W jednym pokoju.” Album ten powstał przy współpracy ze świetnym producentem muzycznym – Tomaszem “Harrym” Waldowskim, znanym z pracy ze Skubasem, Lemonem czy Renatą Przemyk. Nagrany w fantastycznym studiu pod Łodzią – TONN Studio na setkę, w jednym pokoju.

Po raz pierwszy na scenie zespół pojawi się wraz ze wszystkimi znakomitymi gośćmi obecnymi na płycie.
To będzie absolutnie niezapomniany wieczór. Niektóre aranżacje z pewnością Was zaskoczą.

MØW to cztery osobowości i cztery muzyczne żywioły, na których czele stoi Ania Bratek. Dość powiedzieć, że na fortepianie – Aga Derlak, kontrabasie – Mateusz Szewczyk, i perkusji – Adam Wajdzik; istna śmietanka młodej sceny jazzowej. Ania zawiaduje tym statkiem, by w przekazie płynął w stronę autentyczności, czułości i głębi, a muzycznie – popu zmieszanego z jazzem.

Ania Bratek (voc) – jej głos należy do najciekawszych w Polsce. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MØW. Zdobywczyni głównej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Współpracowała z wybitnymi muzykami jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk, Jnr Robinson czy Adam Sztaba.

Aga Derlak (piano & voc) – otrzymała Nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Kształciła się w Bostonie, pod okiem Danilo Pereza oraz JoAnne Brackeen w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Koncertowała m.in. na Jazztopad Festival New York, XJazz Festival Berlin, Athens Technopolis i wiele innych.

Mateusz Szewczyk (bass) – wybitny basista młodego pokolenia. Jest członkiem wielu zespołów i projektów m.in. Early Birds, Marcin Pater Trio, Karnas Formuła czy Voicingers. Koncertował na największych festiwalach takich jak: Taichung Jazz Festival (Tajwan), Nisville Jazz Festival (Serbia), Fara Music Festival (Włochy) oraz Sali Koncertowej NOSPR.

Adam Wajdzik (dr) – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, uczył się pod okiem wybitnych perkusistów takich jak Derrick McKenzie czy Clarence Penn. Współpracuje z jazzowymi, rockowymi i popowymi zespołami. Wraz z zespołem Andrzej Kowalski Quartet był nominowany do Nagrody FRYDERYK 2020. Laureat Jazz Juniors oraz B-Jazz International Contest. Koncertował we Włoszech, Serbii, Rumuni i Słowacji.
Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. 30 września 2018 roku swoją premierę miał krążek pt. Historie zebrane wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami i aprobatą słuchaczy.

MØW do tej pory koncertował w całej Polsce na festiwalach takich jak: Jazz w Ruinach, Jazz & Literatura czy SlotArt Festival oraz poza granicami naszego kraju: w Szwecji (zaproszenie na Live at Heart), Słowacji (HevFest), Czech (Slunovrat) czy Japonii (Kansai Music Conference, koncert online).

Muzyka na Spotify:
https://open.spotify.com/artist/2joNmN6YjWjB7vI2vRlXKx…
_____________________________

Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasach MIK oraz online: https://bilety.mik.waw.pl/artist/view/id/33091
Patronat: TVP Kultura
Dostępność: pętla indukcyjna