KRIS GÓRSKI

Urodził się w Poznaniu. Edukację muzyczną zaczął od Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Czas liceum to 5 lat spędzonych w Anglii w Brockwood Park. Po maturze udał się do Paryża, gdzie ukończył studia i otrzymał dyplom inżyniera dźwięku w SAE Paris. Później nastąpił intensywny okres pracy w paryskim świecie muzycznym i telewizyjnym – najpierw jako realizator/producent, potem również jako kompozytor. Po 16 latach pobytu we Francji wrócił do Polski, gdzie kontynuuje swoją pracę jako producent i kompozytor. 

Udziela się również jako wykładowca, dzieląc się wiedzą i pasją z innymi. Niedawno rozpoczął współpracę z Politechniką Gdańską. Od 2005 roku współtworzy firmę APS, która zajmuje się produkcją aktywnych monitorów studyjnych, z dużym powodzeniem reprezentując polską myśl technologiczną na całym świecie. Od 2013 mieszka na Pomorzu.

Fot. Studio Tall Pine, Łukasz Sieradzki

Projekt Krisa Górskiego – polskiego producenta, kompozytora muzyki filmowej i rozrywkowej to położone w pięknej kaszubskiej krainie niedaleko starej granicy niemiecko-polskiej studio Audio Planet. Historia studia sięga 2000 roku, kiedy to powstało w 2000 roku we Francji. W roku 2010 po 21 latach spędzonych za granicą, Kris wrócił do Polski aby odtworzyć swoją francuską siedzibę. Najpierw studio miało miejsce w Koleczkowie koło Trójmiasta, aby ostatecznie znaleźć się w Łąkiem.

Audio Planet to nie tylko przestrzeń do nagrań. To miejsce, gdzie może artysta w zacisznym domowym otoczeniu oddać się bez reszty tworzeniu. Tam technologia miesza się z naturą. Komfort, dobre samopoczucie i bycie dobrze zaopiekowanym są na pierwszym planie, wspierany przez wysokiej klasy instrumenty i sprzęt nagraniowy oraz 26 letnie doświadczenie Krisa.

Kris współpracował m. in z takimi artystami jak: Andrzej Krauze, Artur Żmijewski, Agnieszka Kiepuszewska, Anna Dereszowska, Anita Rywalska-Sosnowska, Bartek Dzikowski, Carine Erseng, Danuta Stenka, Derwent Hannon, Eva Żmijewska, Fabienne Thibeault, Jarosław Boberek, Jean-Pierre Debarbat, Joanna Jabłczyńska, Kinga Preis, Krystyna Prońko, Krzysztof “Jawor” Jaworski, Krzysztof Kiliański, Krystyna Tkacz, Lechosław Pik, Lois Andréa, Magdalena Różczka, Małgorzata Foremniak, Marek Kościkiewicz, Ménage à Troi, Mietek Szcześniak, Piotr “Miki” Mikołajczak, Ridan, Clementine, Valentin Garnier, Veronique la Berre, Victor Barange, ZUT, oraz wielu innych.

Portfolio

Sony Music France, Naive, TF1 i ARTE, TVP1, Polsat, Rock’n’Roll Production, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Politechnika Gdańska, Sopockie Korzenie, Trefl spośród wielu innych.

Kontakt: https://audioplanet.pl

Od 10 lat prowadzi własne produkcyjne studio nagrań „STUDIO 7 PIĘTRO”, a obecnie zaangażował się do współprowadzenia muzycznego Talk-Show pt. „NA SETKĘ” z producentem muzycznym Krisem Górskim.

Aktualnie jest kierownikiem muzycznym Jacka Wójcickiego producentem Karoliny Szczurowskiej oraz pianistą w zespole Antka Smykiewicza.

Do sukcesów zawodowych należy zaliczyć:

–   I Nagroda w Konkursie Premier Opole 2009 dla Macieja Maleńczuka & Psychodancing

–  7 Platynowych płyt dla Macieja Maleńczuka&Psychodancing

–  Grand Prix dla Anny Cyzon na Festiwalu Carpathia Rzeszów 2016

–  uczestnictwo w nagraniach i produkcji ponad 100 płyt na rynek krajowy i zagraniczny jako producent muzyczny, aranżer i instrumentalista.            

Kontakt:

www.facebook.com/studio7pietro

www.grzegorzstasiuk.pl