Fot. Ziga Koritnik

Poniedziałek-Środa, 27-29.05.2024 o g. 19.00 – przez 3 dni, 15 muzyków, 21 koncertów, wystawa i filmy dokumentalne. Już za niecały tydzień, odbędzie się w Pardon, To Tu trzydniowy festiwalowy hołd ku wielkiemu saksofoniście Peterowi Brötzmannowi, który odszedł od nas w czerwcu 2023 r.

Przez trzy dni wystąpią tam znakomici muzycy z którymi Peter Brötzmann współpracował i dla których był niezwykłą inspiracją (Keiji Haino / Hamid Drake / Caspar Brötzmann / Mette Rasmussen / Joe McPhee / Mats Gustafsson / Paal Nilssen-Love / Virginia Genta / Stephen O’Malley / Marino Pliakas / Rob Mazurek / Michael Wertmüller / Per Åke Holmlander / Jason Adasiewicz / Jan St. Werner)

Zapraszamy na trzydniową celebracje spuścizny wielkiego muzyka i artysty Petera Brötzmanna na której będziemy świadkami unikalnych koncertów, specjalnej na tę okazję przygotowanej wystawy zdjęciowej „Brötzmann, In My Focus” – słoweńskiego fotografa Žiga Koritnik i zobaczymy także niepokazywane dotychczas w Polsce filmy dokumentalne o Peterze Brötzmannie.

Adres: ul. Armii Ludowej 14

Bilety: https://pardontotu.pl/programme/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR25sQAhsSfEJDkZPucwBrRuo_VPcw8g0UwZ-UVsRuQx7NZhxX8dKIYQgho_aem_AWtx6UjljTKwNT9x8PsI1Pa_9uDcfeVIf4bBUmDjK3NiOFRW1sx5ljnxxsCWKBRgDD9hVEoPiR5Rdixi2zOytoNf