Fot. Marek Pietroń

Maciej Łyszkiewicz – muzyk urodzony w Gdyni w 1970 roku.

Autor piosenek, pianista i muzyk sesyjny.

Pomysłodawca i twórca przebojów zespołów No Limits, Leszcze, Łyczacza, Iza&Latynoscy Brothers, KoŁysz oraz The Q.

Jego piosenki śpiewali tacy artyści jak Grażyna Łobaszewska, Urszula Dudziak, Iza Kowalewska, Kasia Cygan i Maciej Miecznikowski.

Autorami słów do jego muzyki byli m.in. Małgorzata Warda, Agnieszka Osiecka, Andrzej Ballo, Jan Wołek, Zbigniew Książek, Michał Zabłocki i Andrzej Poniedzielski.

Jako muzyk sesyjny Maciej Łyszkiewicz nagrywał lub koncertował z brazylijską wokalistką Ive Mendes, a także z zespołami Golden Life, Apteka, Skawalker czy IMTM.

Piosenki jego autorstwa były prezentowane przez stacje radiowe nie tylko w Polsce, ale również w londyńskim Delite Radio, BBC 6 Music, belgijskim Crooze FM i w UK Jazz Radio oraz w rozgłośniach radiowych w USA, Australii, Kanadzie i Brazylii.

Muzyka Maćka Łyszkiewicza ukazywała się na płytach artystów w Polsce, na składankach jak Ladies Jazz, niemieckim Latin Garden a także w USA i Meksyku na kompilacji The Lounge King Presents.

Niedawno ukazał się nakładem renomowanego wydawnictwa GAD Records kolejny album Macieja Łyszkiewicz – Zawód Autor poświęcony jego twórczości Jest to pierwsza płyta z serii przedstawiającej najciekawszych polskich kompozytorów piosenek, a także debiutancki album zespołu The Q na którym znalazły się jego kompozycje.

Autor zdjęcia Marek Pietroń

Linki do piosenek na YT