Fot. Paulina Mazur

Marek Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio-video w Polsce i w innych krajach świata. Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2700 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech.


W latach 1986 – 1999 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star „. Wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji. Zawsze z wielkim powodzeniem. W kwietniu 2004 roku ukazało się premierowe wydawnictwo TSA, „Proceder”. W 2007 roku ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS”, na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał M. Piekarczyk. 24 października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”. Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach charytatywnych: nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi.


W roku 2013 rozpoczął współpracę z programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – później, w 2019 roku wziął udział w „The Voice Senior”. Obecnie, wrócił do 12 edycji „The Voice of Poland”. W listopadzie 2014 ukazała się jego autobiograficzna książka pt: „Zwierzenia Kontestatora”, której nakład został sprzedany i cieszy się wciąż dużą popularnością.

W 2018 roku zakończył współpracę z zespołem TSA, do którego wrócił w lipcu 2021 roku. Obecnie koncertuje ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, oraz bierze udział w wydarzeniu muzycznym, „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.


16 kwietnia 2016 roku, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, odbyło się przedstawienie Rock-Opery: „Jesus Christ SuperStar” z udziałem Marka Piekarczyka w roli głównej dla 34 tysięcznej widowni z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Od kilku lat, co niedzielę Marek prowadzi swoją audycję radiową w RMFFM pt: ”Marek Piekarczyk – Buntownik z wyboru”, a obecnie: „Rock&roll’owa Historia Świata” razem z Marcinem Jędrychem. Występuje też z innymi, nowymi projektami: „Klenczon – poemat rockowy”, „10 Kroków”, „Marek Piekarczyk Symfonicznie” „Violki i Głosy”. „Akustycznie – smyczkowo” oraz solowo w największych wydarzeniach koncertowych estradowych i telewizyjnych. Marek nawiązał ścisłą współpracę artystyczną z krakowskim Teatrem Groteska, gdzie gra koncerty i komponuje muzykę do spektakli tam wystawianych. Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara oraz Jacek Borowiecki – cajon.