Lidia Skuza

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, i malarka. Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od kiedy skończyła 13 lat. Skomponowała utwory do swojego  pierwszego utworu w wieku 11 lat, i od tamtej pory komponuję i koncertuje. Wychowana przez dwie bardzo znane legendarne ikony Jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion Jazz – urodziła się w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. „Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia.” Mówi Mika. Unikalny, pełen uduchowienia, terapeutyczny, gładki dźwięk Miki, pełen serca i melancholii zahipnotyzuje jej słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.

Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy Johnsem i jego Big Bandem, którym także występowała Chaka Khan. Brała udział w wielu projektach spotykając się z dobrymi recenzjami swojej twórczości muzycznej i umiejętności wokalnych. Jej pierwszy album „Closer” zdobył nagrodę Fryderyka za najlepszy album 2009 roku. Mika współpracowała z producenem Victorem Daviesem, aby stworzyć album „Follow you” (który otrzymał nagrodę „Best Pop Album) „Once in a Lifetime”, inspirowaną muzyką jazzową, który zyskał duże uznanie. Wydała też płytę w duecie pod nazwą Art Pop z Victorem Daviesem, covery z lat 80 i 90. Kolejnym projektem będzie jej solowa płyta o zupełnie innym brzmieniu niż dotychczas.biecująca. Po wystawach i ogromnym zainteresowaniu i sprzedażą w mediach społecznościowych, jej zabawa kolorem przykuwa uwagę.

Jej przygoda z malarstwem abstrakcyjnym jest ekscytująca i obiecująca. Po wystawach i ogromnym zainteresowaniu i sprzedażą w mediach społecznościowych, jej zabawa kolorem przykuwa uwagę. Obrazy Miki maja wibrujące kolorystykę i widać w nich wrażliwość i subtelności wyrażone w ruchu światło i cień.

W 2023 roku Mika wydała też  książkę „Będzie lepiej” (Wydawnictwo Znak) z pisarką Magdaleną Adaszewską. Jest to wywiad-rzeka o jej życiu i zmaganiu się z chorobą dwubiegunową, w której poprzez opowiadanie swojej historii zmagania się z chorobą, pomaga łamać stereotypy jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. Jest też ambasadorką Fundacji Twarze Depresji.

Social Media:

Tik Tok: mikamurbaniak
Instagram: missmikalivingthedream
Facebook

Mika z promocją jej książki pojawiła się dzięki NTG w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka, Strefa Music Art i Muzobar.