Legendy jazzu, czyli Mike Stern i Leni Stern z towarzyszeniem wybitnych polskich muzyków wystąpią w Warszawie! Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się już 25 listopada o g. 20.00 w Warszawskim Klubie Kotłownia w praskim Koneserze.

SKŁAD:
MIKE STERN – gitara
LENI STERN – gitara
RAFAŁ SARNECKI – gitara
PIOTR LEMAŃCZYK – gitara basowa
ADAM GOLICKI – perkusja

🎵 PLAN WIECZORU:
godz. 19.00 ▶ Otwarcie Klubu
godz. 20.00 ▶ Koncert (w dwóch częściach)
📍 MIEJSCE: Plac Konesera 1, 03-736 Warszawa
🎟️ BILETY: 159zł – przedsprzedaż / 170zł – w dniu koncertu

Mike Stern WARSZAWA bilety 25.11.2023 20:00 – Eventim

Mike Stern – (ur. jako Michael Sedgwick 10 stycznia 1953 w Bostonie) – amerykański gitarzysta jazzowy. Prezentuje styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Jego idolami w młodości byli Jimi Hendrix i Eric Clapton. To właśnie im zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce. Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem.

fot. materiały prasowe

Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock. Inspirują go tacy gitarzyści jak George Benson, Wes Montgomery, Jim Hall, jednak w jego grze słychać również wpływy idoli z młodości. Gra z takimi muzykami jak: Richard Bona, Bob Franceschini, Dennis Chambers, Dave Weckl, Victor Wooten, Marcus Miller, Bob Berg, Herbie Hancock, Mino Cinelu, Billy Cobham, Mike Mainieri. Współpracował z zespołem Steps Ahead i grupą braci Brecker. Jego żoną jest wokalistka i gitarzystka Magdalena Thora (Leni Stern). Jej imię często pojawia się w tytułach utworów jak np. Lenis Smile, czy Leni Goes Shopping.
http://www.mikestern.org

Leni Stern – została uznana za jedną z „50 najbardziej sensacyjnych
gitarzystek wszechczasów” w wydaniu magazynu Guitar Player z okazji 50. Przykład Leni błyszczy nie tylko walecznością na jej instrumencie. Pogoń za karierą przez ponad cztery dekady była w istocie aktem politycznym – praktyką siły i buntu, by być kobietą i liderem zespołu, gitarzystką elektryczną i kompozytorką, artystką, która produkuje własne albumy i zarządza własną karierę. Co więcej, biorąc pod uwagę nasz niedawny klimat polityczny, teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest celebrowanie imigracyjnego doświadczenia, które sprowadziło Leni do USA z Niemiec i jej kolegów z zespołu z Senegalu i Argentyny. Inspiracją Leni od dawna jest wzajemne powiązanie muzyki, historii i naszego człowieczeństwa. Mówi: „Muzyka jest jednym z najprawdziwszych, najpiękniejszych wyrazów ludzkiego ducha, przekraczaniem granic, rozwiązywaniem plemienności, spajaniem nas razem – jeśli na to pozwolimy”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach świata m.in. w Chinach, Korei Płd, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Nagrał pięć autorskich płyt, z których pierwsza „Song From a New Place” (2008, ARMS) i trzecia „Cat’s Dream” (2014, Brooklyn Underground) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga, „The Madman Rambles Again” została wydana przez oficynę Fresh Sound New Talent i umieszczona przez prestiżowy amerykańską redakcję „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University w Nowym Jorku oraz w City University of New York. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk – uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, Krystyna Stańko, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Trzeci album jest właśnie w procesie wydawniczym. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/889963239358345

🔧Organizacja i produkcja:
Gniewomir Tomczyk
tel. 784-691-601
gniewomir.tomczyk@gmail.com