Mrowna Jazz Festiwal:

Jazzowe spotkanie pokoleń w Grodzisku Mazowieckim 17-19 listopada 2023 roku Grodzisk Mazowiecki stanie się epicentrum jazzu, gdzie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Mrowna Jazz Festiwal. Jak opisuje sam Andrzej Dąbrowski: “To konfrontacja młodych muzyków ze starszą generacją”. Podczas trzech dni festiwalu przeniesiemy się w fascynujący świat jazzu i poprzez spotkanie różnych pokoleń artystów, będziemy celebrować jego ponadczasowość.

Twórcy festiwalu postawili sobie za cel uhonorowanie wybitnych postaci jazzowej sceny, przywołując artystów z różnych grup wiekowych. Na scenie Centrum Kultury pojawią się legendarne gwiazdy jazzu, takie jak Włodzimierz Nahorny i Andrzej Dąbrowski, obok młodszych talentów, jak Michał Salamon Trio, czy Nick Sinckler Band z koncertem „Groove Vibez’&Funky Delight”.

Ale to nie wszystko! Mrowna Jazz Festiwal obfitować będzie także w wieczorne jam session, gdzie artyści będą wspólnie improwizować. W drugim dniu festiwalu, 18 listopada, jam session poprowadzi Andrzej Gondek. Wstęp na festiwalowe jam session jest darmowy.

Fot. Paulina Mazur

Dodatkowym wydarzeniem w programie festiwalu będzie „DRUMMERS UNITED POLSKA”, pierwsze w historii Polskie Targi Perkusyjne, które odbędą się 18 listopada w Mediatece Centrum Kultury. To doskonała okazja dla miłośników perkusji do udziału w warsztatach, zapoznania się z najnowszym sprzętem oraz spotkania z czołowymi polskimi producentami perkusyjnymi. Targi te wniosą niezwykły klimat do festiwalowej atmosfery poprzez wspólne muzykowanie i wymianę doświadczeń. Wstęp na DRUMMERS UNITED POLSKA jest darmowy.

Nie lada gratką dla fanów jazzu będzie koncert finałowy TRIBUTE TO POLSKI JAZZ. To projekt stworzony specjalnie na festiwal, a jego ideą jest ukazanie wpływu polskich muzyków na rozwój jazzu. Młodzi, utalentowani artyści jazzowi zabiorą nas w podróż przez kompozycje polskiego jazzu elektrycznego lat 70. i 80., prezentując je w nowoczesnych aranżacjach. To okazja, którą warto wykorzystać, ponieważ po raz pierwszy na polskiej scenie jazzowej będzie można usłyszeć taką liczbę jazzmanów grających ten unikalny repertuar. Bilety na festiwal można nabyć na platformie bilety24 lub osobiście w kasach Kina Centrum Kultury (ul.Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki).

Wraz z Centrum Kultury przedstawiamy pełny line-up pierwszego festiwalu jazzowego w Grodzisk Mazowiecki:

👉 17 XI (piątek)

• BAL. art&events

19:00 – Włodzimierz Nahorny Trio

21:00 – Michał Salomon Trio

Fot. Nina Wolf

Jam session z udziałem m. in Staszka Pańty i Tomka Mądzielewskiego

Fot. Paulina Mazur

18 XI (sobota)

• Mediateka Grodzisk

Polskie Targi Perkusyjne

11:30 – Tymoteusz Krajniak

13:00 – Michał Maliński

14:30 – Aga Yano

16:00 – Drum Shed

• sala widowiskowa Centrum Kultury

18:00 – Andrzej Dąbrowski & All Stars

Fot. Paulina Mazur

20:30 – Nick Sinckler Fan Page “Groove Vibez’ & Funky Delight”

• BAL. art&events

22:30 – jam session

19 XI (niedziela)

• sala widowiskowa Centrum Kultury

18:00 – support – Funky Bomba Trio Collective Project

19:00 – koncert finałowy – Tribute to Polski Jazz