Fot. Maja Hutnik

Niebo” – pierwsza zapowiedź albumu OS.SO z muzyką do wierszy Wisławy Szymborskiej

“Szymborska – zachwyt i rozpacz” to interdyscyplinarny projekt muzyczno-literacki – oprócz płyty z utworami skomponowanymi do wierszy poetki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku (2023 jest oficjalnym rokiem noblistki), OS.SO nagrała także live session w krakowskim mieszkaniu Szymborskiej, a materiał zabrzmi na żywo na jesiennej trasie koncertowej.

“Od tego trzeba było zacząć: niebo”, pisała w swoim wierszu Szymborska, dlatego zdecydowałam się wypuszczanie singli z płyty właśnie od “Nieba” – mówi OS.SO. Dla mnie to także prawdziwy początek całej przygody z komponowaniem muzyki do słów Wisławy, bo to pierwsza piosenka, którą napisałam na płytę. 

Moje “Niebo” powstało, kiedy mocno chorowałam i może dlatego czuję każdą linijkę tego tekstu – choć w mojej głowie zwykle roi się od ciemnych chmur, nie czekam na idealny moment, żeby krzyczeć “chwilo trwaj!”. 

Scalając muzykę i poezję, spełniam też swoje muzyczne marzenie – studiowałam literaturoznawstwo, a wieloznaczna przestrzeń między językiem i dźwiękami to świat, w którym czuję się najlepiej. 

“Niebo”

w streamingu: OS.SO „Niebo” – projekt „Szymborska – zachwyt i rozpacz”

OS.SO – kompozytorka, producentka muzyczna, autorka tekstów, basistka. Gra również na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. We 2022 pod pseudonimem OS.SO wydała pierwszą autorską płytę – “Lethe” znalazła się w zestawieniu najlepszych debiutów 2022 roku Gazety Wyborczej. 

— 

„Niebo” – słowa Wisława Szymborska, muzyka OS.SO

OS.SO – produkcja, fortepian, wokal

Miks – Kris Wawrzak

Mastering – Kris Wawrzak i Piotr Bogucki

Publisher – WM Records

Dystrybucja – Agora Digital 

OS.SO wykorzystała wiersze poetki dzięki uprzejmości Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/