Ukończyła studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Doświadczony pedagog, miała niezwykłe szczęście do pracy na wyższych uczelniach już w bardzo młodym wieku. Wykładała wokal  na Uniwersytecie w Lublinie na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W zespole Szkól Muzycznych na Bednarskiej (wydział jazzu) prowadziła zespoły wokalne oraz zajęcia ze śpiewu  pod czujnym okiem najlepszego akompaniatora jakiego sobie można tylko wymarzyć Bogdana Hołowni.

Jest  trenerem wokalnym programu muzycznego ,,The Voice Kids” .Jest odpowiedzialna m.in za wsparcie wokalne uczestników, pomoc w doborze repertuaru, przeprowadzenie uczestników przez każdy etap ich przygody z programem. Przez jej ucho przewinęło się sporo uczniów akademickich ale też z mniejszą metryką za sprawą programu THE VOICE KIDS. Warsztaty dla dzieci i młodzieży to mieszanka ruchu, rytmu ,zabaw muzycznych i umuzykalniających. Głównie nastawione na kreatywność, np. odwagę w improwizowaniu oraz pisaniu swoich utworów. Przygotowuje też grupę do koncertu jeśli ma taki w planie, zajmuje się ułożeniem ciekawej oprawy na zadany temat.

Fot. Piotr Miazga

Prowadzi zajęcia indywidualne  i warsztaty wokalne dla dzieci młodzieży. Na zajęciach  indywidualnych skupia się na holistycznym podejściu do ucznia. Dopasowuje narzędzia wsłuchując się w jego potrzeby i prowadząc go czujnie ku sobie. Jej uczniowie rozwijają się pod względem emisyjnym ale też są zachęcani do rozwoju muzycznego i realizowania swoich projektów. 

Warsztaty dla dorosłych to praca nad ciałem, postawą, głębokim wniknięciem w nagromadzone napięcia. Uwolnienie głosu poprzez świadomość i doświadczenie lekkości.

Są to grupy kameralne tak aby każdy miał komfort i indywidualną pomoc. Jest aktywna internetowo. Chcąc dotrzeć do większej ilości uczniów założyła edukacyjny kanał dla wokalistów ,,Śpiewaj z Olą”

https://www.youtube.com/channel/UC3M5B8V8kQJMsrF9mE4azqA

Przez lata miała okazję dowiedzieć się o pozytywnym odbiorze tego kanału i skuteczności wykonywanych ćwiczeń.

Jest czynną wokalistką, współpracuje  z : Anną Dąbrowską, Anną Serafińską, Natalią Kukulską, zespołem Mamy Śpiewamy, Maleo Reggae Rockers w projekcie Panny Wyklęte, Reni Jusis , Ania Rusowicz , Zygmunt Kukla Band, Jose Torres i wielu innych . Miała też wspólny autorski projekt z Anią Szafraniec w postaci ZESPOŁU DZIEWCZYNY, który doczekał się płyty oraz wielu wielu wiernych fanów. Nadal się rozwija i jest głodna wiedzy oraz muzycznych doświadczeń. 

https://www.facebook.com/spiewajzola