Fot. Magda Hałas

Tę Panią już znacie. Jest ona przedstawiona na naszych stronach jako New Talent, Twórca Piosenek i Producentka. Tym razem pochwalimy się jaki sukces odniosła ona na arenie międzynarodowej. OS.SO, czyli Zuzanna Ossowska.

Songwriterka, producentka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej instrumentem dyplomowym jest gitara basowa, ale gra też na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. We wrześniu 2022 wydała pierwszą autorską płytę “Lethe”, album został uznany przez Jarka Szubrychta (Gazeta Wyborcza) za jeden z najlepszych debiutów 2022 roku. 

Utwór „Light Me Up” napisany przez OS.SO, Abel Label i Richard Grimma został wybrany do finału jednej z serii do popularnego węgierskiego serialu “Side Effect”.

Jest to koprodukcja polsko-węgiersko-słowacka i powstała podczas campu songwriterskiego w Budapeszcie w czerwcu 2022 roku. Wydarzenie zorganizował Artisjus (odpowiednik polskiego ZAiKS-u). OS.SO wzięła udział w Artisjus Songwriting Camp dzięki wsparciu Music Export Poland.

Na zamówienie telewizji RTL+ na campie powstało kilka piosenek, z których producenci wybrali tylko jedną propozycję, kompozytorskiego trio: OS.SO, Abel Label, Richard Grimm. Utwór pojawi się w całości w finałowej scenie jednego z odcinków nowej serii thrillera medycznego, bijącego na Węgrzech rekordy popularności.