Fot. Paweł Krawiec


Paweł Krawiec Quartet – Powstały w Katowicach w 2023 roku zespół jazzowy uformowany przez lidera – gitarzystę oraz kompozytora, wykonujący szeroko pojęty modern jazz z elementami free jazzu. W ich muzyce improwizacje to
mieszanka tradycyjnych fraz oraz tych całkowicie otwartych free jazzowych, cechujących się wyrazistą wzajemną interakcją muzyków. W brzmieniu gitary słychać zarówno bardzo silne wpływy jazzowe jak i wczesne inspiracje Pawła m.in Jimiego Hendrixa i muzyki lat 70/80/90’, trąbka wprowadza ducha free jazzowego również z szacunkiem do tradycyjnego jazzu. Wszystko zostało osadzone na sekcji stricte jazzowej – kontrabas i perkusja. Muzycy szukają nowych brzmień i rozwiązań melodyczno harmonicznych lecz nie za wszelką cenę – najważniejszy jest dla nich unikatowy styl, emocje oraz radość z grania muzyki. Na płycie przeważa swing.

Fot. Szymon Polowczyk

Wszyscy członkowie
zespołu to zdolni instrumentaliści, wirtuozi młodego pokolenia, którzy mają na swoich kontach liczne sukcesy m.in nagrody w konkursach (Grand Prix na Jazz Juniors, Grand Prix School and Jazz w Lubaczowie, Grand Prix Jazz Water Meeting, Finał śmietana competition, finał Jazz Juniors i inne) nagrane płyty i stale koncertują w kraju i za granicą w różnych zespołach. Zespół i kunszt muzyków został doceniony przez znanego Polskiego trębacza Piotra Schmidta, który to wydaje z wytwórni SJRecords debiutancki krążek – „Ofensywę”. Płyta została nagrana w Monochrom studio. Całość – nagrania/mix/master wykonał Ignacy Gruszecki.
Skład:
Paweł Krawiec – gitara
Mateusz Żydek – trąbka
Mateusz Lorenowicz – Perkusja
Filip Hornik – kontrabas

Linki:

Strona internetowa: www.pawelkrawiec.com 

Instagram – https://www.instagram.com/pawelkrawiecmusic/

Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100024790090137

Youtube – https://www.youtube.com/channel/UCTim-tc1EHAHmOBNdIcJrZQ