Fot. Jan Drabek

Piotr Budniak to perkusista urodzony w 1991 absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie. Uczył się pod okiem takich mistrzów jak Marcin Jahr, Waldemar Franczyk, Adam Buczek, Wojciech Fedkowicz i Łukasz Żyta. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Koncertował w Chinach, Korei Południowej, Estonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Maroko, Rumunii, Rosji, Francji, Belgii, Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Na swoim koncie ma około 30 albumów.

Współtworzy wiele zespołów jazzowych młodej generacji (m.in. Adam Jarzmik Quintet, Kasia Pietrzko Trio, Klara Cloud & The Vultures, Dániel Varga Eastern European Quartet). Od 9 lat z powodzeniem prowadzi także własny – Piotr Budniak Essential Group. Koncertował m.in. z Robem Mazurkiem, Jeffem Parkerem, Troyem Robertsem, Adamem Larsonem, Januszem Muniakiem i Tomaszem Stańko. 

Daleki od technicznej ekwilibrystyki. Kładzie nacisk na organiczność, którą w swojej grze stara się łączyć z wysublimowaną wrażliwością i brudnym groovem.

Linki: 

https://www.facebook.com/piotr.budniak

https://www.facebook.com/pbessentialgroup

https://instagram.com/piotrbudniak

https://instagram.com/pbessentialgroup