Fot. Jurek Konieczek

Prawdziwa Ruda, czyli Magdalena Męcik to 26 letnia wokalistka z Myszkowa. Rozwija swój talent wokalny od najmłodszych lat. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w szkole podstawowej, gdzie kształtowała swoje umiejętności wokalne w chórze szkolnym. Jako nastolatka uczęszczała na zzjęcia wokalne w Studio Piosenki MDK Myszków pod okiem Tomasza Motylewskiego. Na swoim koncie ma także liczne występy tj. podczas Dni Myszkowa i na finale WOŚP. Uczestniczka wielu przeglądów i konkursów. Zwyciężczyni Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Dmitra p.t. „Nasz Talent”.

Od 2021 roku uczestniczka Studio Piosenki Metro w Częstochowie, gdzie szlifuje swój talent wokalny pod okiem Zofii Szpikowskiej. Od kilku miesięcy wokalistka współpracuje z Robertem Madziarzem Sound Travel Studio, gdzie m. in. powstają covery i autorskie utwory wokalistki. W roku 2023 stworzyła swój pierwszy singiel pt. „Szklana kula” (sł. Agnieszka Kuchna – Wołosiewicz, Magdalena Męcik, muzyka, produkcja mix i mastering Robert Madziarz Sound Travel Studio), którego premiera odbyła się 27 lipca 2023 r.

Fot. Jurek Konieczek

„Szklana kula ” to pierwszy solowy singiel  zapowiadający debiutancką płytę wokalistki Magdaleny Męcik występującej pod pseudonimem „Prawdziwa Ruda”.

Utwór ma dla artystki szczególne znaczenie ponieważ to ukłon w stronę wszystkich tych którzy pogubili się w swoim życiu, stracili nagle sens, zamknęli się w sobie, przestali w siebie wierzyć, odebrano im poczucie własnej wartości co sprawiło że poczuli się niczym zamknięci w szklanej kuli bez wyjścia. I chociaż bardzo byśmy chcieli przebić te szklana ścianę to jeśli sami nie odnajdziemy w sobie tej siły to nikt za nas nie zrobi tego pierwszego kroku. Utwór powstał po to aby dać nadzieję, siłę i wiarę w samego siebie i w to że możemy osiągnąć wszystko jeśli tylko tego chcemy. Nigdy nie jest za późno, by spełniać swoje marzenia.

Muzykę skomponował i wyprodukował Robert Madziarz – Sound Travel Studio, zaś tekst napisała sama artystka przy współpracy z poetką Agnieszką Kuchnią – Wołosiewicz.

Do piosenki powstał również teledysk który został wyprodukowany przez Jurka Konieczka – DA STUDIO PRODUCTION.

Oto klip jej debiutanckiego singla „Szklana kula”:

(1) Prawdziwa Ruda – Szklana kula (Official video) – YouTube