Fot. Rafał Rudzki

Wczoraj, 20 stycznia 2023 o g. 8.00 odbyła się premiera najnowszego singla naszej podopiecznej Tańki Szafraniec „Przemijam” (live session). Mieliśmy przyjemność ogłosić to poprzez media: TVP 3 Warszawa i portal Polska Płyta/ Polska Muzyka.

Wersja live singla „Przemijam” otwiera nowe wydawnictwo Tańki Szafraniec MOZAIKA AKUSTYCZNIE. Cała live sesja do projektu była nagrywana w otulinie mazowieckich łąk i lasów, w promieniach jesiennego słońca, w maleńkim domku tworzącym wyjątkowo inspirujący klimat. Projekt MOZAIKA AKUSTYCZNIE to kameralna wersja piosenek z debiutanckiego albumu Tańki, daleko odbiegająca od pierwotnego big-beatowego i synth-popowego sznytu, dodając im jednak wyjątkowo intymnego charakteru. Nagrania z towarzyszeniem wspaniałych muzyków i kolegów: basisty i aranżera Filipa Torresa, perkusjonalisty Bogusza Wekki i gitarzysty Kacpra Stolarczyka, zrealizował dźwiękowo Krzysztof „Kisiu” Wojciechowsk,i a video powstawało pod czujnym okiem Rafała Rudzkiego z Vintage Sessions.

Wydawnictwo składa się z 5 utworów, pierwszy z  nich „Przemijam” będzie miał premierę 20 stycznia 2023 a kolejne będą pojawiały się od lutego do maja począwszy od Walentynek. „Przemijam” to kompozycja Tańki, jej męża Michała Szafrańca oraz producenta albumu Tomasza „Harrego” Waldowskiego. Wokalistka opowiada tu o trudnych uczuciach, zwątpieniu, poczuciu samotności, walce rozumu z sercem, rozterkach. Jest to emocjonalnie najcięższy utwór z całego cyklu MOZAIKA AKUSTYCZNIE. Pozostałe piosenki, których premiery nastąpią w kolejnych miesiącach są znacznie bliższe wiośnie, cieplejsze, niosące poczucie wolności i spełnienia. Wydawnictwo powstało dzięki wsparciu ZAW STOART i ma być zapowiedzią pracy nad akustyczną trasą koncertową.