Pianista, kompozytor i aranżer obecny na popowej i jazzowej scenie już 20 lat. Związany z zespołem Mikromusic, z którym nagrał kilkanaście płyt. Album „Tak mi się nie chce” uzyskał status Złotej Płyty, a za „Mikromusic z Dolnej Półki” zespół otrzymał nagrodę Fryderyka. Był producentem i kompozytorem większości utworów na płycie „Liquid Love” Kasi Mirowskiej. Grał we wrocławskiej formacji Chromosomos, z którą koncertował w Polsce i zagranicą.

Jest współzałożycielem zespołu Coherence Quartet, z którym nagrał dwie płyty. Ostatnia – „Sagaye” – została wydana w prestiżowej niderlandzkiej wytwórni Challenge Records. Współtworzy trio Kapczuk/Kluczniak/Jarmużek oraz jest członkiem zespołów Zawartko / Piasecki i Vibraslap.

Gra w Guitar Workshop Leszka Cichońskiego oraz z wrocławskim bardem i poetą Bartłomiejem Kotem. Ostatnio dołączył do jazzowego kwintetu Zbyszka Lewandowskiego. Zaangażowany w propagowanie polskiej muzyki tradycyjnej. Wspólnie z Kasią Pakowską nagrał płytę „Przed skończeniem świata” z własnymi aranżacjami utworów z regionu Dolnego Śląska.

Fot. Małe Szare Studio

Pracuje również jako aranżer, kompozytor i producent. Pracował z wieloma znakomitymi muzykami: Mike Russell, Jorgos Skolias, Kenny Carr, Artur Lesicki, Tomek Grabowy, Zbigniew Lewandowski, Robert Szydło, Piotr
Baron, Adam Skrzypek, Olga Bończyk, Marek Raduli, Jarek Śmietana, Darek Ziółek, Marcin Pospieszalski, Joao de Sousa, Dorota Miśkiewicz, Frank Parker, Leszek Cichoński, Arek Skolik, Maciej Fortuna, Piotr Damasiewicz, LUC, Marcin Lamch, Łukasz Kluczniak. Koncertuje w Polsce i zagranicą, między innymi we Francji, Niemczech, Czechach, Estonii, Rosji, Rumunii, Ukrainie, Litwie, Irlandii i Japonii.

Oto przykłady jego kompozycji:

Całkowicie własny projekt Jarmużek / Pakowska:

(38) Jarmużek/Pakowska live in Synagoga pod Białym Bocianem (traditional polish folk songs) – YouTube

Mikromusic i Dorota Miśkiewicz utwór Burzowa autorstwa Natalii Grosiak, aranżacja Robert Jarmużek:

(38) MIKROMUSIC i DOROTA MIŚKIEWICZ Burzowa (Official Live Video) – YouTube

Robert pojawił się dzięki NTG w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka