Kobiecość i karuzela uczuć, big-beat, rock, synth-pop oraz polska poezja XXw zatopiona w nowoczesności. Tak można określić jej styl.

 Pierwsza solowa płyta Tańki Szafraniec, wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, jest silnym głosem niezależnej artystki. Mozaika to pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. Tutaj synthy łączą się z poezją, mocny wokal spotyka gitarowe brzmienie, a „ejtisowy” beat porywa do tańca. Mozaika jest kolażem kobiecych ról i karuzelą emocji. Płyta ukazała się 1 października 2021 r. Dostępna w sprzedaży w salonach Empik.

Przez lata śpiewała w chórkach, wykonywała covery, a własne piosenki pisała do szuflady. Współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Dorotą Miśkiewicz, Kasią Cerekwicką, Krzysztofem Cugowskim czy Dodą, Paullą, pracowała na scenie programów X factor, Must Be The Music, KFPP w Opolu, Sylwestrowa noc przebojów, Teatrem Telewizji.

Fot. Aleksandra Ka. fotoszuflada

W 2020 roku zrealizowała projekt Maria, w ramach którego stworzyła i wydała utwory do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Nie dawała jej spokoju jednak własna wizja świata, którym chce się podzielić. I tak stopniowo powstawała Mozaika. Płyta, która niesie poczucie wolności, zatrzymuje w pędzie i zatapia w refleksji, a innym razem porywa do tańca.

Na płycie znalazły się zatem autorskie piosenki artystki i trzy utwory napisane do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. To faktycznie mozaika emocji i dźwięków – opowieści o ludziach i własnych przeżyciach: od szczęśliwego Teraz i tu stworzonego z zapisków poporodowych po Przemijam powstałego w momencie życiowego kryzysu. Od big-beatowego Biec po erotyk Pochyl się miły nade mną ubrany w elektroniczne brzmienia. 

Mozaika  Tańki Szafraniec to niezależny głos kobiety afirmującej codzienność z jej różnymi odcieniami. To silny wokal, który poruszy słuchaczy. Dla Tańki to marzenie: – Płyta była marzeniem dziewczyny, która śpiewała od zawsze, ale za bardzo się bała – mówi. – Stała się marzeniem mamy, która postanowiła znaleźć czas na realizowanie siebie i pokazać swoim dzieciom, że można, a nawet trzeba, gdy się czegoś pragnie.

Oto 2 utwory z debiutanckiej płyty Tani:

TAŃKA SZAFRANIEC – Na Wietrze (Live Version) #tańkaszafraniec #nawietrze #live – YouTube

(34) TAŃKA SZAFRANIEC – Biec (Official Video) #tańkaszafraniec #biec #tankaszafraniec – YouTube

Tańka pojawiła się dzięki NTG trzykrotnie w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka, w Radiu Łódź i TVP3