Fot. Mat prasowe

Tomasz Zień – z wykształcenia akordeonista (ukończony z wyróżnieniem UMFC w Warszawie), z zamiłowania gra na instrumentach klawiszowych. Jego ogromną pasją są organy Hammonda z głośnikami Leslie, które jako nieliczny w kraju potrafi serwisować. Założyciel zespołu Tomasz Zień Trio, Warsztatów Hammondowych (Hammond Be Free Orchestra), twórca utworów, aranżer. Jego twórczość oscyluje po między muzyką filmową i rockową. Uwielbia muzykę głęboką, kolorową, pozytywną, dynamiczną. Grał w zespole Ani Rusowicz oraz Delhy Seed.

Fot. Tomasz Zień Trio Mat prasowe

Jest założycielem zespołu Tomasz Zień Trio, w którym tworzy utwory z pogranicza muzyki filmowo-rockowo-elektronicznej i wykonuje je razem z Katarzyną Kamer (wiolonczela) i Adamem Golickim (perkusja):

https://www.facebook.com/tomaszzientrio

Tomasz Zień Trio – Świat Na Który Czekasz (The World Your’re Waiting For) – YouTube

W roku 2022 wydał album, na który skomponował autorski materiał wykorzystując organy Hammonda, syntezatory, wokale, wiolonczele, perkusje, efekty perkusyjne. 

Współpracował z Anną Rusowicz, Maciejem Wieżyńskim i Automatami, Jackiem Kępką z zespołu Klan, Bartkiem Dzikowskim, Tribute to Deep Purple z Wojtkiem Cugowskim i innymi.

Można go posłuchać na spotify: https://open.spotify.com/artist/1RDcSz8oBvm8aQZ5i7YBox?si=nYVsi-XQTW23pYvf2GpsbQ

Oto jeszcze inne przykłady twórczości Tomasza Zienia:

(3) Bach Onto This medley – Jon Lord (Tomasz Zień with friends) – YouTube

https://www.youtube.com/@tomaszzientrio7114

Tomasz pojawił się dzięki NTG w portalu Polska Płyta / Polska Muzyka (recenzja)