Jamy Taneczne – propozycja dla wokalistów, którzy chcieliby podszkolić się w ruchu scenicznym/choreografii

Jamy taneczne to cotygodniowe spotkania, na których uczestnicy uczą się się prostych, ale zróżnicowanych choreografii z pogranicza różnych styli tanecznych i improwizacji tanecznej oraz przede wszystkim – świetnie się bawią! Na zajęciach skupiana jest uwaga również na rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, ponieważ jest to niezbędny element rozgrzewki każdego/każdej tancerza/tancerki. Potrzebna jest butelka wody!

Warsztaty są przeznaczone dla każdego z otwartą głową. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia tanecznego, aby móc uczęszczać na jamy (ale miłośnicy tańca też się tutaj zdecydowanie odnajdą). Choreografie są tłumaczone w sposób powolny i dokładny, a ćwiczenia wykonywane podczas rozgrzewki wyjaśniane na bieżąco. Prowadzący/a podchodzi i poprawia uczestników, jeśli jest taka konieczność.

Fot. Agnieszka Grabowska

Jak wyglądają pojedyncze zajęcia? Rozpoczyna się oczywiście od rozgrzewki i ćwiczeń wzmacniających. Po nich następują rutynowe ćwiczenia taneczne, które mają na celu poprawienie kontroli własnego ciała lub wprowadzana jest improwizacja taneczna, która dostarcza niezłej dawki emocji! Bez obaw – ćwiczenia są dostosowane do poziomu grupy. Uczestnicy uczą się prostej choreografii, która sam koniec jest nagrywana! 

Warsztaty te prowadzone są w ramach Varsztatovni w trzech miastach: w Warszawie, Wrocławiu i w Krakowie

Varsztatovnia

Warsztaty wokalne

Podczas zajęć zgłębiane są  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także jest kładziony nacisk na indywidualną interpretację kreatywną w utworach. Na warsztatach wokalnych zgłębiane są tajniki śpiewu zespołowego i indywidualnego. Uczestnicy uczą się między innymi jak prawidłowo wykorzystywać oddech podczas śpiewu, jak pracować z aparatem mowy, aby przekaz był wyraźny i przełamywane są bariery. Na zajęciach również rozruszane są wszystkie nasze mięśnie, które wcześniej nie były używane, a są one niezwykle potrzebne w śpiewaniu. Wyzwaniem będzie śpiew harmoniczny. Indywidualny stosunek do zajęć zespołowych pozwoli na większy rozwój i skupienie się na poprawie jakości śpiewu.

Fot. Własność NTG

Co wyniesiesz z tych zajęć? Przede wszystkim przełamiesz własne bariery. Znacznie lepiej pracuje się z myślą, że wokół są osoby, które umieją tyle co uczeń. Chcemy pomóc uczestnikom w zmianie myślenia i nastawienia. Kolejnym wspaniałym aspektem są zawierane przyjaźnie. Zawieranych jest wiele pięknych i długotrwałych znajomości, rozpoczynających się właśnie na zajęciach wokalnych. Warsztaty to idealne miejsce na rozwój umiejętności śpiewania, ale też osobowości.  Oczywiście, śpiewanie, to nie tylko dźwięki, a również gra aktorska, której elementy wplatane będą w zajęcia.

Zajęcia te prowadzone są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

Kontakt: