Długo wyczekiwana wersja winylowa albumu „Elevator Music” Marcina Kajpera właśnie się pojawiła. Jest to wersja limitowana – tylko 300 sztuk- dla kolekcjonerów i ludzi , którzy kochają słuchać muzyki z gramofonu.

MARCIN KAJPER – saksofonista tenorowy, altowy, sopranowy, multiinstrumentalista, aranżer, muzyk sesyjny. W roku 1998 rozpoczął dalszą edukacje na Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu prof. Zdzisława Nowaka, którą kontynuował w klasie saksofonu prof. Jerzego Jarosika na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swojej karierze artystycznej zadebiutował w orkiestrze Zbigniewa Górnego.

Fot. Marcin Kajper

Występował z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej. Od roku 2012 na stałe współpracuje z gitarzystą, kompozytorem i wokalistą Rayem Wilsonem który zastąpił Phila Colinsa w zespole Genesis. Owoce ich wspólnego grania to nie tylko koncerty w Polsce i na całym świecie ale również nagranie w 2013 roku w kooperacji z Polskim Radiem płyty zatytułowanej „Chasing Rainbows” zawierającej 12 utworów utrzymanych w typowym brzmieniu brytyjskiego rocka.

Fot. Marcin Kajper

Album „Elevator Music”, to pełna lirycznych dźwięków przede wszystkim saksofonów i fletu Marcina Kajpera, ale także innych instrumentów, takich jak bas Marcina Pendowskiego, klawisze Kamila Barańskiego, instrumenty perkusyjne, na których gra Adam Lewandowski, a także bębny Tomasza „Harrego” Waldowskiego. Nie zabrakło też znakomitych gości, czyli Patrycjusza Gruszeckiego, Nathana Williamsa i Rafała Dubickiego na trąbce, Piotra Matuszczyka na klawiszach. Michała Sołtana na gitarze, Jarka Kaczmarczyka na saksofonie sopranowym. Na płycie znajdziemy 11 utworów. To idealny prezent pod choinkę.